Gözlük kullanan bayanlara makyaj önerileri

Gözlük kullanan bayanlara makyaj önerileri

Gözlük kullanıyorum diye sakın makyaj yapmaktan vazgeçmeyin. Gözlük kullanan bayanlara makyaj önerileri vererek bu işi tam tersine çevirmeniz ve ön plana çıkmanız sizin elinizde.

Gözlük kullanan bayanlara makyaj tüyoları

Gözlükte en önemli unsur gözlük camının gözlerinizi nasıl gösterdiğidir. Gözlük taktığınızda gözleriniz küçük veya büyük görünmesi makyajında önemi bir o kadar artar. Ters tepkili yani gözler büyük görünüyorsa gözü küçük gösteren makyaj, küçük görünüyorsa büyük gösteren makyaj yapılmalıdır.

Gözlük çerçevesi ince ise eyelineri kalın kalın ise ince eyeliner çekmelisiniz. Keskin hatlı çizgi çekmektense, hafif dağıtılmış eyeliner çekmek gözlükle beraber sizi gizemli ve doğal bir bayan yapar.

Göz kısmının altına kalem ile dağıtarak buğulu gözler yaratabilirsiniz. Oldu ki buğulu göz makyajı yapmaya vaktiniz yok. tüm gözün etrafına koyu kalem çekin ve alt göz çizginizin olduğu yere parmağınızın ucu ile veya kulak temizleme çubuğu ile dağıtınız. Göz iç kısmına beyaz veya nüde renkte kalem kullanın.

gözlük makyajı

Gözleriniz büyük ve far ile uğraşacak vakit bulamıyorsanız, gözün ya alt kısmına yada üst kısma siyah kalem çekin ve göz içine siyah kalem kullanın bu sayede gözler daha büyük görünecektir.

Rimelsiz olmaz tabi. Gözlük camından taşacak uzun ve gür kirpiklerin etkisi büyüktür. Eğer rimele karşı alerjiniz var ise kirpikleriniz uzunsa kirpik kıvırıcısı kullanabilirsiniz.

Gözlük çerçevesi ve yüz şeklinize göre kaşları biçimlendirmek gerekir. Saçınıza uygun bir renkte kaş farı veya kaş kalemi kullanarak doldurunuz. Kaşlar mutlaka görünmeli ve gözlük çerçevesi kaşlarınızın üstünde durmalı

Dudaklarınız için canlı renkler seçin. mor yada fuşya gibi çekici renkler çok yakışacaktır. Diyeceksiniz çok iddialı olur diye, aklınızın ucuna bile getirmeyin. gözlüklerin havası dudak makyajı yaptığınızda dengelenecektir.

Gözlükler yanakları kapatsa bile sıcak tonlarda llık kullanın. pembe gibi renkler sizi soluk görünmekten koruyacak, ve elmacık kemiklerin üstüne hafifçe aydınlık verdiğinizde oldukça çekişici görüneceksiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık