Hain diyet tuzakları

Resim bulunamadı

hain dietKilolardan herkes şikayetçidir. Hemen hemen hepimiz bir diyet programı uygulamışıztır. Ancak Diyetinizi eğerbir kez bozduysanız, diyet tuzağına yakalanmışınızdır. Bu tuzaklardan uzak kalmak ve kilo vermek için harcadığınız onca zaman ve çabaları sinsi bir şekilde bu tuzaklar sabote ediyor.Bu hain tuzakları iyi tanıyabilmek için sizlere bir yazı dizisi hazırladık İşte sizlere başlık halinde o  tuzaklar

Amaçsızlık!

Ulaşmak istediğiniz net bir hedef yoksa, olmayan bir şeyi nasıl başaracaksınız?

Belirlediğiniz bir varış noktanız olmalı ki ona ulaşıncaya dek uğraşmalısınız.

Hedefiniz açık ve mantıklı olmalı. Örneğin “3 ay sonra 60 kg olacağım” gibi, kolay anlaşılır ve kolay uygulanır bir hedef belirlemelisiniz.

Plansızlık

Başarılı bir diyet düşündüğünüzden daha da planlı olmayı gerektirir. Market alışverişinizi etkili bir şekilde yapmak için ,öğünlerinizi planlamalısınız.

Bir adım daha ileri gidip öğle yemeğinizi ve ara öğünlerinizi planlamalı ve bunları ertesi gün için hazırlamalısınız.

Egzersiz planınızı yapmalı ve buna bağlı kalmalısınız.

Ve en önemlisi bu düzene ve planlamaya tamamen alışana kadar asla başka bir diyeti denemeyin.

Destek alın!

Tek başınıza diyet yapmayın. Sizin gibi sağlıklı yaşamak isteyen bir arkadaşınızın da desteğini alın. Birbirinizi cesaretlendirebilir ve kalorili kaçamaklarınıza engel olabilirsiniz.

Aynı zamanda beraber yaşadığınız kişilerin de desteğine ihtiyaç duyacaksınız. Hatta sizinle birlikte egzersiz yapmak ve sağlıklı beslenmek bile isteyebilirler.

Spor yapmamak!

Bu tuzağa hepimiz düştük. Bir kez spor planlarınızda küçük bir değişiklik yapın ve asla eski düzenine geri dönemesin!

Ayrıca hiç spor yapmadan da kilo veremezsiniz.

Haftanın 5 günü 40 dakikalık egzersiz yapmayı amaçlayın. Bu alışkanlığınız, meyve sebze agırlıklı bir beslenme biçimiyle birleştiğinde vücudunuzda başlayan değişim rüzgarına kapılıp uçacaksınız!

Tartılmak!

Egzersiz ve diyet programınıza başlayalı üç hafta oldu ve tartıya çıkıp ne kadar kilo verdiğinizi öğrenmek için can atıyorsunuz. Tartılmak için acele etmeyin.

Siz kilo verip , kaslandığınız zaman tartının ibresi çok değişmeyecektir. Tartıdaki azıcık değişimi gördüğünüzde moraliniz bozulacak ve soluğu buz dolabının yanında alacaksınız.

Tartılmak yerine kilo verip vermediğinizi kıyafetlerinizden anlamaya çalışın. Bu şekilde çok daha fazla ilerleme kaydedeceksiniz

Öğün atlamak!

Matematiksel olarak öğün atlamak mantıklı gelse de, eğer diyet yapıyorsanız günde 3 öğün yemelisiniz. Öğün atlamak size gerçek anlamda kilo verdirmez.

Bunun yerine şeker , tuz gibi gereksiz kalori azaltmak mantıklı bir yöntem olabilir.

Ayrıca öğün atlamak sizi büyük bir açlığa ve iştah duygusuna itecektir. Bütün gün aç kaldığınızda akşam eve gidip bütün yemekleri yiyebilirsiniz.

Yoksunluk

Diyet yaparken en çok sevdiğimiz yiyeceklerden mahrum kalıyoruz. Halbuki günümüzde diyet hiç yememek değil sevdiğiniz yemeğin diyet versiyonunu yemek şeklini alıyor.

Dondurma, sütlü tatlılar, ve hatta makarnanın bile diyetinize uygun olanlarını kolayca marketlerden temin edebilirsiniz.

Eğer canınız hamburger istiyorsa tam tahıllı ekmek ve yağsız kıymayla kendinize güzel sağlıklı bir hamburger hazırlayabilirsiniz.

elmaelma sitesinden alıntıdır

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık