Hamilelik Şansını Artırmanın yolları

Hamilelik Şansını Artırmanın yolları

Çiftlerin evlilik sonrası en çok istedikleri çocuk sahibi olmaktır. Peki Hamile kalmak için hangi zaman önemli, bu tip sorular hep karşımıza çıkmaktadır. Bunlara cevap aradık ve sizlerle paylaşmak istedik.

Hangi zamanlarda hamile kalınır?

Ovulasyon (kadınlarda yumurtalıklarda (yumurta) atılmasıdır)dan önceki 5 gün içinde korunmasız bir şekilde seks yaptığınızda hamile kalma ihtimaliniz önemli ölçüde artacaktır.

Menstural döngünün birinci günü, Yani adet günün ilk günüdür. Pek çok kadın bir sonraki döngüye girmeden 14. gün önce ovulasyon yaşar. Konuyu biraz daha açarsak menstural döngünüz 24-30 gün arasında sürdüğünü düşünürsek 10-16. günler arasında ovulasyon görülür. Yumurta, yumurtalıklardan bırakıldığında spermle birleşebilir ve bu süre 12-24 saat arasındadır. Spermlerin günlerce canlı kalabildiği düşünülürse ovulasyondan günler önce seks yapmak da hamile kalmanızı sağlayabilir.

Peki Ne sıklıkta?

Hani futbolda bir terim vardır 1-0 olsun bizim olsun. Şimdi diyeceksiniz ne kadar çok olursa o kadar iyi olur diyer. Şunu unutmayın hamile kalmak istiyorsanız çok seks yapmak etkili olmayabilir. Çok Sık boşalmak spermde kalite düşürmektedir. Tabi bunu haftada 1 çekmek sperm kalitesi düşmektedir. Uzmanlar dışarı atılmayan spermler yaşlanmakta ve yumurtayı döllemek için pek harekette bulunmazlar. Bunun en etkilisi gün aşırı ve günde bir kereden fazla olmamalıdır. Bu şekilde yapılan seksle hamile kalma olasılığınız artmaktadır.

Peki Nasıl bir seks?

Bununla ilgili bir çok makale kitaplar videolar bulabilirsiniz. Çoğu kimsenin bildiği ve popüler olan Kama Sutra pozisyonlarını bile unutun. Size vereceğimiz en etkili yöntem Klasik pozisyon. Evet bildiğiniz pozisyon şeklinde yapılan sekle hamile kalmak için en uygun olanıdır. Tabi diğer pozisyonlarda hamile kalınabilir.

Şunu unutmayın boşaldıktan sonra 20 dkaika boyunca yataktan kalmalı ve dizlerinizi kırmanız hamile kalma şansınız biraz daha artmaktadır. Ayrıca vucut ısı artıracak sauna,duş gibi seceneklerden kaçınmalısınız Vucut ısısı spermleri öldürmektedir

Uzmanlar boşalma sonrasında 20 dakika yatakta kalmanın ve dizleri kırarak uzanmanın hamile kalma şansını arttırdığını belirtmektedir. Seksten önce Vücut ısısını arttıracak duş, sauna gibi seçeneklerden kaçınılmalıdır. Vücut ısısı arttığında spermler ölür.

Hamilelik Şansını Artırmanın yolları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık