Hangi oda hangi renge boyanmalı

Hangi oda hangi renge boyanmalı

Yeni bir ev aldınız yada oturduğunuz evinizi boyatmaya karar verdiniz, duvar rengi dekorasyonda etkileyen bir kriter olarak karşımıza çıkmakta. Evinizin duvar rengini seçmek ruh halinizde değişikliğe sebep olabilmekte. Kimi renkler insanı mutlu eder kimisini dinlendirir yada stres sıkıntıya sokar.

Duvar boyası rengini nasıl seçmeliyiz?

Boya üreten firmalar her sezon farklı renkler çıkartarak boya yapacakların kafasını allak bullak etmektedir. En doğru rengi bulmanın yolu siz kendinizi nasıl iyi hissediyorsanız o rengi seçmektir. Boya rengi seçiminde dekorasyon hatasını, odanın büyüklüğüne ve ne kadar ışık aldığına dikkat etmek gerekir. Açık renk boyalar mekanı büyük gösterir koyu renkler küçük gösterdiğini unutmamak lazım

Hangi odalar hangi renge boyanmalı

Her renk her odada güzel olmayabilir. Bunu denemek için odanın bir duvarını veya köşesini istediğiniz renkte boyamak. Bu sayede gün ışığında yada karanlık ortamda farklı durabilir. Seçim yaparken bunu göz önüne almanız gerekir.

duvar renkleri

Oturma odaları ve salonlarda renk seçimi

Salonlarda ve oturma odalarında genellikle kum beji, çakıl taşı, inci beyazı, vanilya tonları daha çok tercih edilmekte. Bu renkler Açık renkli mobilyalarınız var ise bunları ön plana çıkartır. Eğer salonunuz büyük ve ışık lan bir yerde ise toprak renkler, bordo, gri ve vizyon renklerin farklı tonlarını deneyebilirsiniz.

Yatak odası renk seçimi

Yatak odası dinlenme yeri olarak düşünürsek mavi ve yeşilin tonları seçilebilir. Eğer yatak odanız küçük ise bahsettiğimiz renklerin uçuk tonlarını kullanabilirsiniz. Veya krem, uçuk pembe renklerde seçilebilir

Genç ve çocuk odaları

İlk olarak kız ise pembe erkek ise mavi renkler seçilmekte. Ancak sizlere kırık beyaz, açık mint yeşili ve badem ezmesi gibi renklere bakmanızı öneririz. Genç odasında güneşim tüm tonları kullanılabilir.

Banyo ve mutfak

Mutfakta turuncu, fıstık yeşili veya sarı enkler ortamda daha sıcaklık katar. Banyoda ise seramiklere uygun renkler beyaz, mavi yada toprak tonları doğru bir tercih olabilir.

Dip not:
Salonunuzu açık ton renk boyamaya karar verdiyseniz yemek odanızı koyu kırmız, bor yada mor ile kombine edebilirsiniz. Veya Tv ünitesinin arka kısmını taş ğörünümlü duvar kağıdı yada doğal taş döşeyip egzotik bir hava katabilirsiniz

 

Diğer bir yazımız Duvar nasıl boyanır ile ilgili yazımıza göz atmanız tavsiye ederiz

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık