Hiç bir yerde duymadığınız Pratik bilgiler

Resim bulunamadı

Pratik bilgilerHayatımızı Kolaylaştıracak Pratik bilgiler hepimizin hayatını kolaylaştırır.Bunlardan bazılarını sizlerin bilgisine sunuyoruz

Ahşap eşyalar nasıl temizlenir?
Çiğ bir patatesi ortadan ikiye bölün ve lekeli yere hafifçe sürün. Lekeler hemen yok olacak ve eşya eski haline dönecektir.

Ayrıca iki çorba kaşığı çayı kaynar su içine atın. Su soğuduktan sonra renkli kapı veya tahta eşyayı sünger yardımıyla bu su ile yıkayın. Yumuşak bir bezle kurutun.
Sigara yanıklarına pratik çözüm
Halılarınızdaki yanık izlerinden zımparayla ovalayarak kurtulabilirsiniz. Sert kısım çıkacak ve alttaki doku rahatlıkla görünür hale gelecek. Eğer koltuklarınızda ya da kumaşlarda delik açmayan yanıklar olduysa onlardan da aynı yöntemle kurtulabilirsiniz.

Ayakkabınız çok mu sıkıyor?
Bir bardak saf alkolü ayakkabınızın içine dökün. İyice derisine yedirin ve giyin. Derisi ayağınıza göre açılacaktır.
Duvarı kırmadan çivi nasıl çakılır?
Tablolar, duvar saatleri, duvara asılan figürler, ev sahiplerinin tercihlerindendir. Aynı zamanda dekorasyona da renk verir. Ama alçısı kalkan duvarlar yüzünden, istediklerimizi rahatça asamayız.
Duvara çivi çakarken istediğiniz alana birkaç kat koli bandı yapıştırırsanız, duvarınızın alçısı kalkmaz.
Ütü tabanı nasıl temizlenir?
Ütünün altında oluşan kahverengi rengi gidermek için ılık sirke ve tuz karışımıyla ütünün altını silin. Ya da bir kağıdın üzerine tuz koyup sıcak ütüyü üzerinde gezdirin. Ya da ütü ılıkken arasına sarı balmumu konmuş bir bezin üzerinde gezdirin.
Eski duvar kağıdı nasıl çıkarılır?
Ilık su dolu bir kaba bir miktar bulaşık deterjanı ekleyin ve bu karışımla sünger kullanarak duvar kağıdını iyice ıslatın. Kolayca çıktığını göreceksiniz.
Çamaşırların daha parlak olması için
Yapmanız gereken her yıkamada deterjan gözüne 1 çay bardağı sirke koymak. Artık çamaşırlarınız mükemmel olacak ve bakteriler asla kalmayacak.
Sıkışan fermuara ne yapmalı?
Sıkışan fermuar kabus gibidir. Uzun bir zamanınızı onu düzeltmek için harcayabilirsiniz. Tabii henüz bu haberi okumadıysanız…
Fermuarı açabilmek için, fermuarın dişlerine boydan boya dudak kremi sürün.
İnatçı etiketlerden kurtulmak için
Etiketlerden kurtulmak için; etiketin üzerine yemeklik margarin sürün ve 15 dakika bekletin. Daha sonra bir bez ile ovalayıp yıkayın. Korkmayın, eşyanızın üzerinde hiç bir leke ve çizilme oluşmayacaktır.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık