İnce telli saçlara modeller

İnce telli saçlara modeller

Kadınların güzellik konusunda ince telli saça sahip olmak neredeyse takıntı halini almıştır. İnce telli saça sahip bir kadınlar en çok şikayet ettiği konuların başında cansız ve sönük kalmasındır. Ama artık üzülmenize gerek yok. Bu dezavantajı avantaj duruma getirebilirsiniz

ince telli saçları sağlıklı saç modelleri…

Dağınık topuz modelleri

Bu tip cansız ve sönük saçlara saç köpüğü yardımı ile saç kökünden uca kadar hacimlendirip hafif maşa ile dalgalı saçlar yapıp en tepe bölgesine dağınık topuz bırakabilirsiniz. Bu sayede saçlar daha hacimli görünecektir. İster her güne ister özel günler için rahatlıkla uygulayabilirsiniz

hacimli saç

Yandan kahkül bırakma

İnce saçlar genellikle yapışık ve sönük olurlar. Saçınızı temiz kullandığınızda kakül bırakarak daha kabarık ve saç diplerinizin görünmesine engel olacaktır

kahkül saç

Krepeli – kabarık saç modelleri

Gür görünmesini istiyorsanız uygulayacağınız teknik krepe tekniğidir. Saçınızın diplerini aşağıya doğru ince bir tarak ile krepe yapın. Hem kabarık hem de dolgun gösterecektir.

krepeli saç

Kıvırcık – dalgalı saç modeli

İnce telli saçlar, kıvırcık ve dalgalı saç modelleri ile oldukça dolgun ve gür görünürler. Düz fönlü saçlar yerine kıvırcık ve dalgalı saç modellerini tercih etmenizi öneririz.

Örgülü dağınık topuzlar  ve salaş örgü modelleri

Tüm saçınızı sadece bir tarafa alarak dağınık bir şekilde toplayın ya da örün. Saçlarınızın arasından bazı saç tutamlarını dışarıya çekin. Saçlarınızın hepsi bir tarafa yoğunlaştığından daha dolgun ve hacimli görünecektir. İsterseniz kalın bukleler yapıp yana aldığınız saçınızı köpük ile sabitleyin ve dağınık kullanın. Çok hoş görüneceğinizden şüpheniz olmasın.

Katlı kesim saç modelleri

İnce telli ve sönük saçların bir kurtarıcısı da katlı kesim saç modelidir. Kat kat kesilmiş saçlar her zaman daha dolgun durur. Ayrıca saçlarınız orta boy ve uzunsa bu saç kesimleri size çok yakışacaktır. Saçlarını kısa kestirmek istemeyen ince saçlı kadınlar için en ideal saç kesimlerinden biridir. Yalnız kesilen katların çok uzun olmamasına dikkat edin, kısa kısa kat verilen saç kesimlerini tercih edin.

Ombre ve ya balyajlı saç modelleri

Saç aralarında, saçın üst kısımlarında ve uçlarında verilen ombre balyaj ışıltıları saçlarınızı daha dolgun izlenimi verir. Özellikle kalın dalgalı saçlarda daha etkili sonuçlar verir.

İnce telli saçlara modeller Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık