İncelen Saçlara bakım nasıl olmalıdır

İncelen Saçlara bakım nasıl olmalıdır

Kadınlarda  en hassas yerlerinden biride saçlarıdır. Saçımıza ufak bir şey olsa dünya basınıza yıkılır. Peki saçlarımız sağlıksız olduklarında nasıl şekillendireceğiz?
Sağlığını ve Yapısı bozulan saçlar biraz bakım yaparak  iyi duruma getirmek elimizde

İşte etkileri kanıtlanmış 7 farklı tedavi yöntemi…

Yedikleriniz, kilonuzu, sağlığınızı, cildinizi ne kadar etkiliyorsa saçlarınızı da bir o kadar etkiliyor. Dışardan tedavi uygulasanız bile sağlıksız beslendiğiniz taktirde hiçbir zaman tam bir başarı elde edemezsiniz.

Protein, B12, yeşil sebzeler, yağsız et ve balık saçlarınız için en uygun besin kaynaklarıdır ve sık sık tüketmeniz gerekir.
Diğer birçok zararı gibi, stres saç kaybına da neden oluyor! Duygusal ve fiziksel stres bütün vücudu etkisi altına alır. Stresle başa çıkmak elbetteki kolay değildir.

Eğer stresinizi azaltmayı kendi başınıza beceremiyorsanız, değişik hobiler edinebilir, spor veya meditasyon yapabilirsiniz.
Sağlıklı ve dengeli besleniyor ve stressiz yaşam sürüyor ancak yine de sağlıksız saçlara sahipseniz, bu durum saçınızın yapısından kaynaklanıyor olabilir.

Her gördüğünüz ürünü,maskeyi saçınıza uygulamamanız gerekir. Kullanmak istediğiniz ürünleri iyi araştırıp, kuaförünüzden de yardım alarak saç yapınıza en uygununu seçin. En önemlisi saç maşası ve düzleştiricisi kullanmayın!
Saçınızı yıkama şekliniz tahmin edemeyeceğiniz kadar önemli bir konu!

Hergün saç yıkamak kesinlikle yanlış. Haftada sadece 2-3 kez yıkamanız gerekiyor. Sağlıklı veya sağlıksız olsun, dikkat etmeniz gereken diğer nokta da saçlarınızı sıcak sudan uzak tutmak.
Saçınıza masaj yapmayı alışkanlık haline getirin. Bu yöntem saçınıza çok faydalı olacaktır. Masaj sayesinde kan akışınız hızlanacak ve saç deriniz nefes almaya başlayacaktır. Özellikle şampuan uygularken masajdan vazgeçmemelisiniz.
Saç kayıpları ve saç yıpranmalarını tedavi etmek için birçok ürün satılmakta. Sağlık bakanlığından onaylı ürünleri tercih ederek, saçınızın cinsiyle uyumlu bir ürünü kullanım talimatlarına uygun şekilde saçınıza uygulamanız şüphesiz ki saçınıza iyi gelicektir.
Saçınızın sağlığına kavuşmasını desteklemek için balık yağı, çinko, C vitamini, B3 vitamini ve biotini takviye olarak kullanabilirsiniz. Çok acil bir durumunuz varsa saç ekimi yaptırabilirsiniz. Fakat unutmayın bu yöntemi çok gerekmediği sürece tercih etmeyin ve saçlarınızı geri kazanmak istiyorsanız, kendinizi ve ruhunuzu önce içerden besleyiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık