Instagram'a mesajlaşma özelliği

Instagram'a mesajlaşma özelliği

Instagram'a bir özellik dahaInstagram'a bir özellik dahaInstagram arkadaşlarınızla ve ailenizle birlikte hayatınızı paylaşmak için hızlı, güzel ve eğlenceli bir yoldur.Bilindiği gibi Instagram ilk olarak Iphone için yapılmış ücretsiz bir fotoğraf paylaşma ve fotoğraf düzenleme uygulamasıdır.Artık Android tabanlı cihazlarda bu uygulamayı kullanabilmektedir Instagram açtığımızda ana sayfanın sağ üstünde yeni bir simge karşımıza gelecek.İnsanlar size göndermiş olduğu video ve fotoğrafları bulabileceğiniz gelen kutusunu açmak için bu simgeyi tıklayın.Belirli kişilere bir fotoğraf veya video göndermek için, kamera düğmesine dokunarak kolayca fotoğraf veya video çekip düzenlemenize olanak sağlayan aynı ekranlara gidin. Paylaşma ekranının üst kısmında, gönderiyi takipçilerinizle paylaşma seçeneği (“Takipçiler”) ile belirli kişilere gönderme seçeneğini (“Direct”) göreceksiniz. Direct’i kullanarak göndermek için, fotoğrafınızı veya videonuzu göndermek istediğiniz kişilerin adlarına dokunup açıklamanızı yazmanız ve “gönder” düğmesine dokunmanız yeterli.
Gönderdikten sonra, fotoğrafınızı veya videonuzu kimlerin gördüğünü öğrenebilir, kimlerin beğendiğini görebilir ve paylaştığınız an hakkında konuşma bir başladığında alıcıların yorumlarını gerçek zamanlı izleyebilirsiniz.
Takip ettiğiniz kişilerden aldığınız fotoğraf ve videolar gelen kutunuza hemen düşecek. Takip etmediğiniz biri size Instagram’da bir fotoğraf veya video gönderirse, siz görmeye karar verene dek istekler bölümünde tutulacak.
Instagram nasıl kullanılır
1- Önce Instagram’ı AppStore’dan iPhone veya iPod Touch cihazınıza indirin ve kurun.

2- Kayıt Ol (Sign Up) kısmından kendinize bir kullanıcı adı ve şifre oluşturun.

3- Paylaş (Share) bölümünden fotoğraf çekimi yapın veya cihazınıza yüklenmiş bir fotoğrafı seçin. Cihazınıza yüklenmiş bir fotoğraf seçerseniz boyutlarını yeniden düzenlemeniz gerekecektir. Çünkü instagramda bütün fotoğraflar kare şeklinde.

4- Fotoğrafınızı çektikten veya cihazdan seçtikten sonra istediğini efekti resme uygulayabilirsiniz. Bu efekt ile resmin bir kısmını bulanıklaştırmak ve minyatür özelliği vermek mümkün.

5- Ekranın altındaki mevcut filtrelerden birini seçin ve “Sonraki” (Next) tuşuna basın.

6- Fotoğrafınıza bir ad verin, çektiğiniz yerin coğrafi noktasını belirleyin.

7- İsterseniz fotoğrafınızı Twitter, Facebook, Flickr, Tumblr, Foursquare, Posterous veya Email aracılığıyla paylaşabilirsiniz.

8- Tamam (Done) tuşuna basarak işlemi sonlandırın. Artık fotoğrafınız Instagram’da ve paylaşmak istediğiniz sosyal medya ağlarında görülebilecektir.

Instagram'a mesajlaşma özelliği Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık