İş görüşmesinde Nasıl giyinmeli

Resim bulunamadı

İş görüşmesiİş görüşmesine gidilirken nasıl giyinilmeli sorusu belkide gideceğiniz departmandan bile daha önemlidir. Çünkü o gün ki kıyafetiniz sizi o departmana götürecek…
Erkekler iş mülakatına giderken başvurdukları pozisyon ne olursa olsun o şirketin en büyük direktörü şeklinde düşünüp, o şekilde giyinmeli.

Belki işe girdikten sonra tüm günü spor bir pantolon, spor bir t-shirt ile geçirecek bir sektör olmasına rağmen şık bir şekilde giyinilmesi gerektiğini unutmayın. Nedeni ilk olarak karşıya imaj olarak ‘Ben başarabilirim, yükselebilirim’ mesajı vermesidir.

İkincisi de karşı tarafa saygı anlamında önemlidir. Kravat rengi olarak kırmızı renk tercih edilebilir. Herkes kırmızı takmak zorunda değildir. Ama eğer mülakat yapacağız alan çok büyük değilse, aksine çok küçükse kırmızı rengi tercih etmemelisiniz. O zaman daha doğal, daha krem tonlarında kravatlar tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

Özellikle beyaz ve mavi gömlek çok önemlidir. Beyaz gömlek karşı tarafı her zaman için daha doğal ve objektif düşünmeye sevk eder. Mavi renk ise karşı tarafın zamanın nasıl geçtiğini anlamamasını sağlar.

Böylelikle görüşmeyi istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Çünkü karşıdaki bu renklerin verdiği psikoloji ile sakinlemiş, rahatlamış olacaktır.

Dolayısıyla pembe renklerde sarı gibi renklerden uzak durmak gerekir. Özellikle sarı renk kullanmamak gerekir. Turuncu rengi hem gömlekte hem kravatta kullanmamanız gerekir. Çünkü bu tonlar karşı tarafa ben ucuzum beni ucuza işe alabilirsiniz imajı verir.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık