Kahvenin faydaları

Kahvenin faydaları

Türk halkı kahveyi severek içer. Kahvenizi sadece içmekle yetinmeyiniz. Kahvenin faydaları arasında güzellik kürü olarak kullanılmakta. Bugün bir çok ünlü yıldız kahve kürleri ile güzelleşmekte. Evinizde kolayca yapacağınız karışım ile yüz temizleyici olarak kullanabilirsiniz. Özellikle yağlı bir cilde sahip iseniz 1 yemek kaşığı kahvenin telvesini 1 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırıp bu karışımı da yüzünüze masaj yaparak sürer ve ardından ılık suyla yıkadığınızda mucizeye inanamayacaksınız.

Kahvenin faydaları özellikle ayak nemlendirici olarak kullanabiliriz. Ayakları nemlendirmek için kahvenin çekirdeği veya telvesini kullanabilirsiniz. Saç bakımında ise daha gür ve uzaması için kahvenin telvesini direk masaj yolu ile sürün.
kahvenin faydaları
Vücut temizleyici olarak kahvenin faydaları arasında önemli yer kaplar. 4 yemek kaşığı telvenin içine 5 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırınız. İsterseniz zeytinyağı yerine bal kullanabilirsiniz. Eğer karışımda katılık olursa su katabilirsiniz. Bu karışımı duş almadan 5 dakika önce vücuda masaj şeklinde sürünüz ve 5 dakika bekleyip duş alın

Kahve özellikle göz şişliklerine karşı 10-15 dakika kadar göz kapaklarına ve göz altında bekletiniz. Şişlikler zamanla azalacaktır.
kahvenin faydaları
Saçlarınız koyu bir renk ise boyamak istiyorsanız hem doğal hem de ucuz bir yöntemdir. Kahveyi saç kremi ile karıştırın ve saçınıza sürün. hem renk verecek hem de ışıltı katacaktır. Açık renk saçınız var ise denemeyin
kahvenin boyaları
Kahvenin faydaları saymakla bitmiyor, Selülit gidermede yardımcı olacaktır. 1/2 oranda su ve kahve karışımına 1-2 damla çay ağacı yağı ekleyiniz ve karışımı selülitli bölgeye sürünüz.

Kahvenin faydaları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık