Kalın Baldırlar Nasıl inceltilir

Kalın Baldırlar Nasıl inceltilir

Kalın baldırlar her kadının en büyük kabusu. İstediğiniz mini şortları giymenin de ötesinde, kalın baldırlar başka birçok kıyafet problemine de yol açıyor.

Artık kalın baldırlarınız için endişelenmenize gerek yok , çünkü sizler için kalf kaslarınızı kolayca eritmenin yöntemlerini araştırdık!

İşte kalın baldırları eritmenin kolay yolları…

Kalın baldırlardan kurtulmak için öncelikle sorununuzun neden kaynaklandığını bulmalısınız.

Bunun sebepleri;

-Varisler nedeniyle genişleyen damarlarınız, bacaklarınızda şişliğe neden olmuş olabilir. Gevşek yapı dokusu, rahatsız edici bir his ve ağrıyı beraberinde getirir. Bazı durumlarda, bu varisler belli hastalıklara da sebep olabilir.

-Doğum öncesi bir durum olarak bahsedilen hiperstenik yapı, kalın baldırlarınızın sebebi olabilir. Belirtileri, tıknaz ve kalın kemikli bir vücut şekli olan bu yapının sebebi kas kütlesinin baskın olmasıdır.

-Kilo verildikten sonra bu bölgedeki yağların sabit kaldığı da kadınların sıkça söylediği şikayetlerden.

-Güçlü ve fazla büyümüş kaslar baldırlarınızın kalınlaşmasına sebep olabilir. Bu durum çoğunlukla spor yapan kadınlarda, profesyonel balerinlerde ve spor meraklılarında görülür.

Baldırları kolayca eritmenin ilginç ve etkili yöntemlerinden biri “Body Wrap” denilen inceltici sargılar.

Sıradan yiyecekler ve kremlerle evde de uygulayabileceğiniz bu inceltici işlemleri güzellik merkezlerinde de yaptırabilirsiniz.

Bacaklarınıza inceltici sargılar sarmakla iş bitmiyor. Yediklerinize dikkat ederek düşük kalorili bir beslenme biçimi benimsemelisiniz.

Bunun yanında bir de her gün uygulayacağınız egzersiz rutininiz olmalı. Baldırlarınızı inceltmeyi hedefleyen egzersiz hareketlerini her gün düzenli olarak uyguladığınızda kısa zamanda farkı görebilirsiniz.

Ayrıca baldırlarınıza özel masajlar uygulayarak bölgede biriken fazla yağlardan kurtulabilirsiniz

Plastik ya da yünden yapılan masaj aplikatörlerini ve inceltici masaj jellerini kullanmak faydalı olabilir.

Baldırların normalden kalın olmasının bir diğer sebebi ise , kas oluşumuna neden olan aşırı fiziksel hareket ve yük olabilir.

Fazla protein tüketiminin de bu probleme neden olabileceğini unutmayın. Günlük protein tüketiminizi kısıtlamalı bunun yerine sebzelere yönelmelisiniz.

Kalın baldırlardan şikayetçi olmanın en güzel tarafı klasik “asansör yerine merdiven kullan” tavsiyesiin tam tersine dönmesidir. Eğer kalın baldırlarınız varsa hiç düşünmeden asansörün konforuna kendinizi teslim edebilirsiniz, çünkü o bölgedeki kaslanmaya sebep olacak hareketleri en aza indirmelisiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık