Kendini Evinde bile kimseye güvenemez hale geldik

Kendini Evinde bile kimseye güvenemez hale geldik

KadinArtık insanlar Kendini Evinde bile güvenemez hale geldi

Zaman ilerledikçe byükşehirler gitgide daha fazla kalabalık olmaya başladığından beri Kadınlar hem evde hem sokakta daha fazla güvenlik endişesi yaşamaya başladırlar.Bu kanıya nereden vardınız derseniz Türkiye istatistik kurumu araştırmış.Araştırma yapılırken kurum ayrı ayrı evde hem sokakta neler hissettiklerini sormuşlar.Araştırmaya göre yüzde 80.8 evinde kendini güvende hissediyor.Bunlarında yüzde 17 si kendini evinde daha çok güvenli hissediyor.yüzde 12 si ise orta yanıtını vermişler.Güvensiz ve çok güvensiz olarakda yüzde 7,2 denk geliyor.Bu oranları cinsiyetlere yaydığımızda
Kadınların yüzde 10.5’i kendi evinde güvensiz yada çok güvensiz hissetmekte. Erkeklerde bu oran yüzde 3.8’e geriliyor. Evde “güvenli” ya da “çok güvenli” hissedenlerin oranı kadınlarda yüzde 75.6’ya gerilerken, erkeklerde bu oran 86.3’e çıkıyor. Araştırmada, çevre güvenliğine ilişkin tespitlere de yer verildi. Buna göre, halkın yüzde 58.8’i bulunduğu çevrede kendini “güvenli” ya da “çok güvenli” hissettiğini belirtti.

ERKEKLER ‘GÜVENDE’

Cinsiyete göre değerlendirildiğinde ise kadınlar, evde olduğu gibi sokakta da erkeklere oranla kendilerini daha az güvende hissediyor. Kadınların yüzde 34.2’si kendini çevrede “güvensiz” ya da “çok güvensiz” hissediyor. Erkeklerde bu oran yüzde 12.3’e düşüyor. Çevrede “güvenli” ya da “çok güvenli” hissedenlerin oranı kadınlarda yüzde 47.1’e gerilerken, erkeklerde yüzde 70.9’u buluyor.

Kendini Evinde bile kimseye güvenemez hale geldik Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık