Kırkından sonra azmak

Kırkından sonra azmak

Erkeklerin ekonomik ve sosyal güç bakımından güçleri ne olursa olsun, konu cinsellik denince büyük önem taşır. Bu yüzden orta yaş ve üstü erkekler seks güçlerini kaybetme fikri ile önünde bulunan zamanını bir çok kadınla geçirmek hatta gençlik yıllarında yapmadıklarını yapmak için önemli derecede performans harcamaktadır.

Doktorların yapmış olduğu açıklamalarda bu tip beyin biyokimyasının bozulması ve depresyon muhakeme yeteneklerinin azalmasından kaynaklandığını belirtmektedir. Beynin kontrolünde salgılanan hormonlar sayesinde erkek yapısında tek bir kadın ile cinsel yaşamı kabul etmedikleri saptanmış

erkeklerde diyet

Kırkından sonra azmak

Orta yaşta bir erkek vücut anatomisini tamamlamış ve beyin işleyişinin kapasitesi en üst seviyelere ulaşmıştır. Fakat erkeklerde yaş ilerledikçe beyin kanlanmasında bozulma, testosteron ve androjen hormonlarında azalma olduğundan fonksiyon olarak gerilemeler başlar. Çevrenin ve genetik etkenlerin etkisiyle meydana çıkan hastalıklardan hipertansiyon, şekeri vb. unsurlardan dolayı bu süreç daha hızlı bir seviyeye ulaşır.

Hormonların azalmasıyla cinsel istekler, işlevleri, kas güçlerinde azalmalar ve yorgunluk, yağlanmalar, duygusal değişim ve salınan hormonlardan dolayı kontrol bozukluğu oluşmakta ve buna halk arasunda kırkından sonra azmak şeklinde nitelenmekte. Erkeklerde hormonların değişiminden dolayı seks dürtüsü ortaya çıktığı, kadınlarda ise üreme amaçlı olduğu gerçeğini göstermekte. Yapılan araştırmalarda seks düşkünü olan kadınlar erkeklik hormonunun diğer kadınlara göre daha fazla olduğu saptanmış.

Erkeklerde meydana çıkan seks dürtüleri ve kapasitelerinde azalma meydana geldiğinden bunu erkekler reddetmekte ve gerçekleri kabullenememektedirler. Bazı erkekler bu işin ispatı için başarı sağlamak amacıyla çeşitli ilaç tipi ürünlere başvurmaktadır.

Kırkından sonra azmak Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık