Konforlu uyku istiyorsanız

Konforlu uyku istiyorsanız

Yatak odası tekstillerinde ilk aklımıza gelen yatak örtüleri, nevresim takımları, sıcak tutan yorgunlar, pikeler. Kişisel zevklerine göre seçilsede yatak odasında estetik kadar konforda önemlidir

Nevresim Takımları

Nevresim takımı ruh halinizi etkileyebilecek ve malzemesiyle size rahat bir uyku sağlayabilecek bir üründür. Pamuk ve bambu gibi doğal kumaşlar vücudun nefes almasını sağladığı için daha sağlıklıdır. Son yıllarda oldukça popüler olan ranforce nevresim takımları da %100 pamukludur.

Yatak Örtüleri

Yatak odanızın atmosferini bir anda değiştirebilecek yegâne üründür, yatak örtüsü. Saten kumaşlar elegan bir görünüm sağlasa da kullanımı zordur. Kadife şık durur. Günlük kullanım için hem kendi odanızda hem de bebek/çocuk/genç odalarında pamuklu yatak örtülerini tercih edebilirsiniz.

Pike Takımları

Yazın yatak odalarında cıvıl cıvıl bir görünüm yaratan pike takımları dokuma kumaştan olabildiği gibi tril gibi örme kumaştan da üretilebilir. Tril pike takımları çok daha hafif, yumuşak ve dökümlüdür. Yatağınızda uyumlu bir görünüm yaratmak için nevresimli pike takımlarını da kullanabilirsiniz.

Battaniyeler

Artık her evde doğalgaz olduğu için battaniyelere çok ihtiyaç duyulmasa da karakış kapıyı çaldığında ona işiniz düşebilir! Yatak odanızın stiline uygun bir renk seçebilir ya da patchwork modellerle nostaljik bir hava yaratabilirsiniz.

Uyku Setleri

Uyku setleri günlük kullanım için çok uygun ve pratiktir. Gündüzleri yatak odanızda şık bir görünüm sağlayan uyku setlerini geceleri de yorgan olarak kullanabilirsiniz.

Yorganlar

Sağlıklı bir uyku için yorgan seçimi önemlidir. Bahar aylarında ince, kış aylarında kalın yorganlar tercih edilmelidir. Kaztüyü ve yün yorganlar kışın sizi sıcak tutabilir ama yazın terletir. İpek yorganlar terletmediğinden yaz kış kullanılabilir. Antialerjik yorganlar özellikle astım hastaları için ideal bir seçimdir.

Alezler

Yatağınızın koruyucusu olan alezlerin yapısında pamuk, polyester, PVC kaplamalı kumaşlar kullanılabilir. Alezler, kullanılan malzemeye göre sıvı geçirmez ve yanmaz özellikte olabilir, bakteri ve mantar üretimini engelleyerek hijyen sağlar.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. YerliTeknoloji diyor ki:

    Arkadaş bi türlü uyuyamıyorum ya adam gibi. 1 de yatsam sabah kalkamıyorum. 11 de yatsam 1’e kadar uyuyamıyorum sabah yine kalkamıyorum. Esasında şu bilgisayar ve telefon olmasa uyumak daha kolay olacak.

Yorum Yaz


Yukarı Çık