Köşe Koltuk seçiminde dikkat etmeniz gerekenler

Köşe Koltuk seçiminde dikkat etmeniz gerekenler

Evimizin en koyu ve sıcak sohbetlerin konuşulduğu koltuklardır. Koltukların içinde köşe koltuk önemi diğer koltuk modellerine göre daha farklıdır .Köşe koltuklar evimize hem zenginlik hem de görsellik katmaktadır. Köşe koltuklarda bireyler birbirlerine daha yakın olduklarından samimi bir ortam oluşmaktadır. Köşe koltuklar dar alanı daha verimli kullanmak için en ideal oturma grubudur. İlave parçalarla geniş mekanlarda hoş dekorasyonlar yaratır

Köşe Koltuk seçiminde dikkat etmeniz gerekenler ?

Genellikle kose koltuk takimlari 300×199 boyutlarındadırKose koltuk-2

Dar Mekanlarda Köşe Koltuk nasıl kullanılmalı
Dar alanlarda Bu tip koltuk kullanmak  Mekanı daha ferah ve geniş  gösterir. Ancak dar salon ya da oturma odaları için daha çok metal detaylı, zarif, ince hatlara sahip ve açık renk bir köşenin seçilmesi daha doğrudur. Açık renk köşe koltuğunuzla koyu renk detayları olan ince, uzun ve zarif bir sehpayı tamamlayabilirsiniz. Dar mekanlarda köşe koltuk dekorasyonu planlarken, işlevsel olarak kullanımı zor olacağından cam sehpayı tercih etmemelisiniz.

Dar mekanda seçeceğiniz köşe takımı kesinlikle açık renk olmalı, mekanın renk dengesini sehpa ya da puf gibi küçük ürünlerle ya da sehpa üzerine yerleştireceğiniz küçük dekoratif öğelerle sağlamalısınız.

Geniş Mekanlarda Köşe Koltuk

Koltuk tercihi
Geniş mekanlarda köşe koltuk, mekanın boşluklarından estetik sorun çıkartmayacak şekilde yararlanabilmek için çok dikkatli kullanılmalıdır. Geniş salon ya da oturma odalarına köşe koltuklar tekli koltuk, puh, şık bir sehpa ile birlikte alınmalıdır. Renkler konusunda özgür davranarak, çok hoş bir dekorasyon oluşturulabilir. Siyah bir köşe koltuk, açık renk halı ve tekli koltuklar, cam sehpa ile tamamlanabilir. Mekanda köşe koltuk ve kullanılan diğer eşyalar arasındaki ton farklılıkları görsel olarak oldukça hoş duracaktır.
Geniş mekanlarda köşe koltuklar ve takımları koyu renk seçilebilir ancak mekanın renk uyumu mutlaka açık renk halı ya da aksesuarlar ile dengelenmelidir. Geniş salon ya da oturma odalarında köşe koltuklar modern TV üniteleri ile oldukça uyumlu bir dekorasyon oluşturacaktır.

Köşe Koltukla Kahve Köşesi Yaratın
Köşe koltukları günlük oturma alanı dışında da kullanabilir ve oldukça gösterişli dekoratif köşeler yaratabilirsiniz. Örneğin salonunuz genişse özel yapım bir köşe koltukla hoş bir kahve köşesi yaratabilirsiniz. Kahve köşenizde son zamanlarda trend haline gelen kilim desenli otantik bir köşe koltuk kullanabilir ya da kahve köşenizi mekan bütününden kilimle ayırabilirsiniz. İki kişilik bir köşe koltuk, zarif bir sehpa, hoş bir halı ve mum gibi otantik dekoratif öğeler ya da özel yapım bir kitaplık ile hazırlayacağınız kahve köşeniz, dinlendiğiniz, huzur bulduğunuz, sevdiğiniz bir mekan olacak…

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık