Koşu Bandı Ne Kadar Kalori Yakar

3 yıl önce
Resim bulunamadı

Koşu BantıAldığımız kiloları bir an önce yakma peşine gideriz.Hızlıca aldığımız kalorileri can sıkıcı bir hale gelmeye başladığında hemen bu yağlardan kurtulmak için  çeşitli eğzersizlere başvururuz.Aklımıza ilk gelen eğzersiz aleti koşu bandı gelmektedir.Peki koşu bandında yaktığımız kalori ne kadardır.Başka eğzersiz aletleri ile bu kalorileri daha fazla yakma olanağımız varmıdır.Bunların cevabını merak ediyorsanız Yazımızın devamını okuyun

Eğer imkanımız varsa çeşitli cihazlarla bu kalori yakma işlemlerini hızlandırabiliriz. Bunlardan koşu bandı en çok konuşulan kalori yakma aracıdır. Çünkü ortalama hızla bir saat içerisinde koşu bandı ile 600 ila 1200 arasında kalori yakabiliriz. Koşu bandı ile egzersizlere karar vermişsek bedenimizin kardiyolojik açıdan uygunluğuna baktırmamız gerekebilir. Çünkü koşu bandı ile harekete başladığımız vakit hızımıza göre nabız atım şeklimiz değişecektir. Bunun için cihazı otomatik eğimli şekle ayarlarsak kalbimizi koruma altına alarak nabız kontrol altında tutulabilir. Özelliklede ailesinde ve özgeçmişinde kalp problemi yaşayan kişiler bu tip kalbi yoracak cihazlarla yüksek tempoda koşu yapacaklar ise çok daha fazla dikkatli olmalıdırlar.

Koşu bandı ile koşma halinde kaç kalori yakarız?

Genel anlamda koşma halinde bu cihazlarla bir saat içinde 1000 kalori kadar yakabiliriz. Hız ayarımızı yaşımıza, cinsiyetimize, genel sağlık durumumuza ve kilomuza göre ayarlayıp bu kalori yakma miktarını 1500lere doğru çıkarabiliriz. Tamamen sağlığımız ön planda olmalı ve kalbimizi fazla kalori yakmak için gereksiz yere zorlayıp krize neden olmamalıyız.

Koşu bandı ile yürüme halinde kaç kalori yakarız?

Çok cazip bir yağ yakma şekli değildir. Çünkü vücudumuz her gün düzenli olarak yaptığı yürüme işine oldukça alışkındır. Adeta yürümeye karşı bağışıklık kazanmış olduğu için kalori yakma kat sayımızda koşmaya göre çok düşük seviyelerde kalacaktır. Saatte ortalama olarak koşu bandının yürüme modunda ancak 150 ila 250 arasında kalori yakabiliriz. Böylelikle boştan yere kürek çekmek yerine; koşu bandının hız limitini doğru ayarlayarak en azından hafif tempoda koşmayı tercih edip, ter atmaya çalışmalıyız. Bol su tüketerek attığımız terle kaybettiğimizi vitamin ile mineralleri takviye yapmayı da unutmamalıyız.

Doğru kullanıldığı vakit koşu bandı oldukça iyi bir kalori yakma aracıdır. Koşu bandı alacaksak ekranında hızımızı takip edebileceğimiz ve gerekli simgeleri görebileceğimiz ileri teknoloji aletlere yönelmeliyiz…

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık