Küçük odalarınızı daha büyük gösterebilirsiniz

Küçük odalarınızı daha büyük gösterebilirsiniz

Ne yazikki nüfusun gittikçe artmasından dolayı özellikle büyükşehirlere göç etmekle megakentlerde yerleşim alanı bulmak gittikçe zorlaşıyor.Bu yüzden aileler artık küçük evlerde ve kucuk odalarda yaşamak zorunda kalıyorlar.Herkesin gönlnde büyük ev yatar ancak büyük evleri doldurmak ve bu evlerin bakımını yapmak çok zor olmaktadır.Küçük evler büyüklere göre içini döşemek daha kolay ve pratik olmaktadır.

Unutmayın ki küçük evler sevimlidir !

Bir örnekle başlayım küçük bir evin dekorasyonu 240×300 ölçülerinde Küçük Odalarınızın Daha Büyük Görünmesini Sağlayabilirsiniz ?

Nerede ya da ne çeşit bir odada yaşadığınızın bir önemi yok. Doğru uygulama ve eşyalar ile küçük oda dekorasyonu yaparak evinizi size yeter ve artar hale getirebilirsiniz.

Yaşamınızı devam ettirmek istediğiniz samimi ve sıcak bir yuva arıyorsanız gerçekten şanslısınız. Yumuşak ve kenarlara döşenmiş mobilyalar, karanlık ve sıcak tonlarla boyanmış duvarlar, dramatik bir aydınlatma evinizi içinden çıkmak istemediğiniz bir yere dönüştürebilir.

Eğer oturduğunuz ev ya da oda gerçekten çok küçük ise ve herhangi bir duvarı yıkmadan, balkonunuzu yok etmeden daha ferah hissetmek istiyorsanız az biraz masraf yaparak evinizi yeniden dekore etmelisiniz. Örneğin mavi ya da yeşil duvar renkleri evinizi daha ferah gösterir. Ya da daha küçük mobilyalar ve farklı ışık güçlerinde lambalar.. Tüm bu değişiklikler ile yaşam alanınızda kendinizi sıkışmış hissetmeyeceksiniz.
•Dağınıklıktan kaçının : Çok fazla eşyaya sahip olmaktan daha fazla evinizi sıkışık hissettirecek başka bir şey yoktur. Eğer bir de bunlar dağınıksa eviniz ne kadar geniş olursa olsun darlık hissine karşı hiçbir şey yapamazsınız. Kapı arkası ve masa altları gibi boşlukları değerlendirin.
•Etrafa çeşitli yollar açın : Mobilya ya da diğer aksesuarlarınız etrafa bakış açınızı azaltacak şekilde yerleştirilmiş ise her ne kadar büyük bir evde oturuyor olursanız olun yine de sıkıntılı bir odaya sahip olmuş olacaksınız. Küçük odalarda mobilyalarınızı duvarlara tam yaslayarak, kolsuz ya da ince kollu koltuklar seçerek, yan tarafları açık sandalyeler seçerek bu oda darlığını minimum seviyeye indirebilirsiniz. Unutmayın zemini ne kadar az görürseniz o kadar dar hissetmeniz kaçınılmazdır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık