Kulak Çubukları zarar veriyor
Tarih: 23 Kasım 2013 Yorum: 2

kulaktemizlemeKulak temizliği her bireyin dikkat etmesi gereken konulardan biridir.Ucunda pamuk bulunan temizleme çubuklarıyla temizlik yapılmaya başladığınızda adeta alınan yerdeki mikropları tarla gibi kulağın içine ekmiş olursunuz.Sivri uçlu kullanılan maddelerin kulak zarına giden yolda yaralama ve kanatmaya sebeb olabilir.
Ucunda pamuk olan kulak temizleme çubuklarıyla yapılan temizlikte Mantar yada mikropları bulunduğu noktadan başka kulağın başka bölümlerine taşıdyğınızdan kulak mantarı ve birtakım iltihabi olaylar gelişiyor.
“Ucunda pamuk olan kulak temizleme çubukları, alındığı yerdeki mikrobu kulağın içine taşıyabilir. Kulağın kiri üzerine onu sürdüğünüz zaman kulağın içine enfeksiyon ekmiş gibi oluyorsunuz. Kulak deliği tamamen kir ile kapalı değilse temizlenmemesi daha iyidir.Temizleme esnasında cok dikkat etmeli kulak pisliklerini kulak dibine doğru itmemeliyiz.

Etiketler:2 Yorum var:

Avatar

YA dedi ki..

Sagolun bilgiler için

Oca 3, 2014 9:49 am

Avatar

next dedi ki..

kulak çubuklarıyla ilgili aletler çıktı tavsiye ederim

Eyl 27, 2014 5:38 am


Yorum Yap:
wordpress alexa bilgileri diyet listeleri


© Tüm Hakları Saklıdır - Kaynak belirtmeden alıntı yapılamaz!
Yandex.Metrica
Burada Anlatılan sağlık,diyet ve tüm diğer öneriler sadece bilgi amaçlıdır.Konunun uzmanına danışmanızı tavsiye ederiz.diyet