Kuşkonmazın inanılmaz faydaları

Kuşkonmazın inanılmaz faydaları

 

Kuşkonmaz sağlığa oldukça faydalı bir besin kaynağı. Özellikle Kuşkonmaz da bulunan fosfor, magnezyum, selenyum, çinko, demir, bakır, kalsiyum gibi bir çok mineralleri bulundurmakta. Vitamin olarak C vitamini, K vitamini, B6 vitamini, A vitamini gibi vitaminler bu bitkide oldukça bol bulunmakta.

Kuşkonmazın sağlığa faydaları nelerdir

Kuşkonmaz’ın bir başka faydası da kalp sağlığı açısından etkisi bulunmakta. kardiyovasküler sistem için gerekli folik asitler içermektedir. Günde 3 kez ham balın içine az miktarda Kuşkonmaz karıştırıp içildiğinde zayıf kalbinizi güçlendirmektedir.

Ayrıca Kuşkonmaz doğal bir idrar söktürücüdür. Potosyum olarak zengin sodyum olarak düşük miktarda olan Kuşkonmaz içindeki diğer mineraller sayesinde adet öncesi oluşan şişkinliklerin giderilmesinde yardımcı olmaktadır. Sinir ve yorgunluklara da tedavi amaçlı kullanılabilir.

Hamile kalmayı düşünüyorsanız Kuşkonmaz eksik etmeyiniz. Hamilelik döneminin erken safhalarında alınan Kuşkonmaz folat hücrelerin düzgün bölünmesinde yardımcı olacağından sakat doğum olma olasılığını azaltmaktadır

Eğer böbrek sorunu ve gut problemleri mevcut ise Kuşkonmaz tüketimini kısıtlamaları veya kesmesi gerekir. İçinde bulunan pürin maddesinden dolayı ürik asite bağlı sağlık sorunları çıkartmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. eser diyor ki:

    kuşkonmazın nasıl bir bitki ya da yiyecek olduğunu bilmiyorum açıkcası hiç yemedim. resimdeki yeşil çubuk şeklindeki otlar kuşkonmaz mı acaba?

Yorum Yaz


Yukarı Çık