Küvet ve Duş teknesi nasıl temizlenmeli

Küvet ve Duş teknesi nasıl temizlenmeli

Kişisel temizlik alanı banyolarda özellikle sağlık açısında hijyen oldukça önemlidir. Ortak kullanılan banyolarda Küvet ve Duş teknesi temizliği daha önem kazanmakta, oluşan mantar, bakteri gibi sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunları engellemek en azından daha az mikrop oluşmasını sağlamak düzenli temizlikten geçer.

Küvet ve Duş teknesi nasıl temizlenmeli

İlk yapılması gereken Küvet ve Duş teknesi ile bunlarla bağlantılı aksesuarlarında bir arıza var ise, giderilmeli ve temizlik ondan sonra başlamalıdır.

Kullanılmış şampuanları, sabun gibi malzemeleri kaldırmalı, tıkalı olan tıkaçları açmalıyız. Kimyasal malzemelerle tıkalı yerleri açıyorsak maske kullanmalısınız.

Küvet ve Duş teknesinde yağlı ve kaba kirleri çözmeli, deterjan kalıntısı kalmaması için çok iyi durulanmalıdırlar

Durulama yapılan Küvet ve Duş teknesi aynı şekilde kurulanmalıdırlar. Giderlerdeki saç, kıl gibi atıklar kesinlikle kalmamalıdır.

Klozetlerde ve bide temizliğinde kullanmış olduğunuz fırçaları, süngerleri, bezleri asla Küvet ve Duş teknesi temizliğinde kullanmayın

Temizlik nasıl yapılmalı

Çamaşır suyu kullanmanızda bir sakınca yoktur. Çamaşır suyunu bir kaç noktaya döktükten sonra fırçalayıp bol su ile durulayın

Armatürler, duş başlıkları gibi yüzeylere çamaşır suyu kullanabilir, kireç lekesi var ise kireç sökücü spreyler ile temizleyebilirsiniz.

Eğer küf lekeleri var ise 2 su bardağı içine yarım su bardağı limon tuzu atıp eritin ve küflü yerleri pamuk yardımı ile siliniz.

Temizlikten önce kaynardan biraz ılık su ile ıslatın. Bu şekilde kirler yumuşar ve daha kolay çıkar.

Islatmış olduğunuz küvete kireç önleyici deterjan sıkın ve sünger ile yayın. kaliteli sonuç için 8-10 dakika bekleyin. beklemeden sonra yumuşak bir sünger ile ovun ve en son sıcak su ile durulayın.

Musluklarınızı temizlerken parlaması için az bir şey diş macunu sıkıp bez ile silin ve durulayın

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık