Makyaj malzemelerini hangi sırada kullanmalıyız

Resim bulunamadı

makyaj malzemeleriGünlük yaşantının bir parçası haline gelen Makyaj yapma her gün yaşantımızdan en az yarım saatini almaktadır. Hele bu özel bir gün veya davet ise bu zaman iki saate kadar uzamaktadır. Peki bu makyaj malzemelerini hangi sırada kullanmalıyız. işte size önerilerimiz

Primer

Makyaj sırasında uygulayacağınız ilk malzeme primer. Cildinizi pürüzsüzleştirmeye ve makyaj malzemelerinin daha etkili sonuç vermesini sağlayan bu ürünün göz, dudak ve cildiniz için farklı çeşitleri de mevcut.

Isaada Kozmetiğin CEO’su Fiona Neale, primerin fondöten uygulanmasını kolaylaştırdığını ve ciltteki gözeneklerin kapanmasında oldukça etkili olduğunu söylüyor. Ayrıca ciltteki kızarıklıkları da gizleyen primer, fondötene destek oluyor.

Önce fondöten sonra kapatıcı

Cildinizde kızarıklık ve sivilce izleri varsa fondöteninizi sürdükten sonra kapatıcı uygulamak daha iyi bir sonuç verir. Bu şekilde kapatıcınızı fondötenle karıştırabilirsiniz.

Önce kapatıcı uygulayıp ardından fondöten uyguladığınız zaman kapatıcınızın özelliği kaybolacak ve ürünü bozmuş olacaksınız.

Önce bronzlaştırıcı sonra allık

Yalnızca bronzlaştırıcı uygulayacaksanız, direkt olarak fondötenin üzrine brunzlaştırıcı pudranızı uygulayabilirsiniz. Ama eğer süper üçlünün marifetini göstermesini istiyorsanız allığınızı bronzlaştırıcı pudranızın üzerine uygulamalısınız.

Bronzlaştırıcı makyajınızda kontür görevi göreceği için, cildinizin doğal hatlarını ortaya çıkartabilirsiniz. Allığınızın kötü görünmesini istemiyorsanız mutlaka bronzlaştırıcı pudranızın üzerine uygulamalısınız.

Önce kaşlar

Fiona Neale, göz makyajınızda kaşlarınızı bir yol gösterici gibi kullanabilmeniz için önceliği kaş makyajına vermeniz gerektiğini söylüyor.

Göz makyajını uygulamadan önce kaşlarınızı kaş kalemi ya da pudrasıyla ortaya çıkarın.

Üstelik kaşlarınızı fazla boyadıysanız, göz makyajınızı mahfetmeden makyaj temizleyicilerle kolayca çıkarabilirsiniz.

Far, eyeliner, maskara

Göz makyajında uygulayacağınız ilk adım göz kapağınıza far sürmek. Eyeliner ya da maskaranızı önce sürdüğünüz zaman farınız kirpiklerinizin üzerine dökülebilir ya da özenle çizdiğiniz cateye görünümü bozulabilir.

Üstelik farınızı önce sürerek kirpiklerinize ne kadar rimel sürmeniz gerektiğini de anlayabilirsiniz.

Göz makyajında izleyeceğiniz sıra far, eyeliner ve maskara olmalı.

Pudra

Son olarak uygulayacağınız pudra makyajınızı yerinde tutacak ve cildinizdeki fazla yağı emen bir tabaka yaratacak.

Makyajınızın sonunda uygulayacağınız pudrayı alnınıza yanaklarınıza , çenenize ve burnunuza uygulamayı unutmayın.

Makyajı bitirmek ve sabitlemek için kullanılan pudraları uygularken büyük bir pudra fırçası kullanmak işinizi kolaylaştırır.

Makyaj malzemelerini hangi sırada kullanmalıyız Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık