Makyajlı Skoda Yeti

Makyajlı Skoda Yeti

Skoda Yeti makyajlı hali ile 2014′ün ilk çeyreğinde ülkemize satışa sunuldu. Firma makyajladığı yeni modelinin 4×4 versiyonunun arazi yeteneklerine dikkat çekmek için hazırladığı videoyu yayınladı.
Dışarıda makyajdan en fazla etkilenen kısım modelin ön yüzünde yaşanmış. Burada tampon,ızgara ve farlar daha keskin hatlara bürünmüş. Görseldeki beyaz modelde (makyaj ile gelecek olan City versiyonu) siyah kaplamaların olmadığını ve tamponlarında gövde ile aynı renkte olduğunu görüyoruz bu durumda Yeti’nin daha kompakt ve dinamik görünmesini sağlamış.
Arka stop grubunda da son dönemde yenilenen Octavia ve Superb gibi led aydınlatmaya yer verilmiş. İçeride yeni direksiyon ve döşeme seçenekleri dışında çok radikal bir değişime gidilmemiş. Motor seçenekleri henüz açıklanmasada mevcut motorların yanına yeni dizel ve benzinli alternatifleri Skoda eklemeyi düşünüyor.

 

İZLENİMLER

Skoda Yeti’nin farklılaştığını içinden çok dışında hissetmek mümkün. Aslında eski çizgisiyle aracın orijinal bir görüntüye sahip olduğu bir gerçekti. Ancak bazı kişiler bu tasarımı beğenirken bazılar nefret ediyordu. Makyajla birlikte daha alışılmış ama genel kullanıcılara hitap eden bir ön yüz ortaya çıkmış. Yeti Outdoor ise araziye gönderme yapan eklentileriyle daha çok maceraseverlere yönelik bir model. Macera derken; Yeti yenilenirken 4×4 modellerde kullanılan Haldex 4 sistemi en son jenerasyon olan Haldex 5 sistemine terfi etmiş. Bu değişiklik ile 4×4 modelin ölçüleri imkan verdiği düzeyde başarılı bir arazi kabiliyeti kazandırdığını söyleyebiliriz. Sürüşümüzde özel hazırlanan arazi parkurunda aracın şaşırtıcı derecede iyi olduğunu belirtmeliyim. Yenilenen Yeti’de Türk tüketicisini ilgilendiren en büyük gelişim ise artık 1.6 litre dizel seçeneğinde otomatik şanzımanın sunuluyor olması. Skoda’nın Türkiye yetkililerinin çabaları sonucu yapılan AR-GE neticesinde kombine TDI motor ve DSG ikilisi sayesinde aracın ciddi satış rakamları yakalayacağını söylemek kahinlik olmaz. Aracın iç mekanında belirgin bir değişim yok. Sürüş pozisyonu yüksek ve otomobillere çok benzemiyor. Eğer alçak oturma pozisyonu sevenlerdenseniz Yeti sizi mutlu etmeyebilir. Şubat ayında satışına başlanacak olan Yeti’nin fiyatının mevcutta satılan otomobilden bir miktar yukarıda olması bekleniyor.

VİDEO

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık