Markette alışveriş yaparken Sakız çiğneyin

Markette  alışveriş yaparken Sakız çiğneyin

 

Günlük yaşantımızda fark etmediğimiz gereksiz yere atıştırmalar yaparak düzensiz bir şekilde kalori alınmakta. Hele bu kış aylarında daha fazla kilo alındığında yaz gelmeye başladığında bu kilolardan naısl kurtulacağım diye kara kara düşünce içine gireriz.

Peki ne yapalım diyorsunuz. Bu kiloları almamak için ne yapmalıyız, sağlıklı bir şekilde fazla diyet yapmadan abur cubur yemeden yaza formda nasıl gireriz. Sizlere bir kaç önerimiz olacak hayatınızda ufak tefek değişikliklerle tüm yaşamınızı sağlıklı beslenerek sürdürebilirsiniz

Abur Cuburdan vazgeçmek için öneriler

MARKETTE: Markette gezinirken Sakız çiğneyin. Çünkü Markette gezinirken sakız çiğnemek abur cubura yönelmenizi azaltmakta, sakız çiğnemek beyinde o yiyeceklerin lezzet ve kokusunu hayal edemiyor.
Muhakkak Market’te sepetinizi ikiye ayırmayı ihmal etmeyin. Sepetin büyük bir kısmını meyve ve sebzeler ile , diğer kısmını ise diğer gıdalardan oluşmalıdır. Bu da sepette, koca paket cipsler ve kurabiyeler gibi, paketleri kadar büyük kalorili yiyecekler için yerinizin olmadığını hatırlatır.
OFİSTE: Yemeklerinizi çalışma masanızda yemeyin. Çalışma masanızda yemek yerken, dikkatiniz bilgisayarınız veya iş ile ilgili bir yerde olacağından, yediğiniz şeyi fark etmeyip hızlı yiyerek, istemeden daha fazla yiyebilirsiniz.

Eğer yemeğinizi dışarıda yiyecekseniz, gittiğiniz yerde bol ışık alan bir masaya oturun. Çünkü araştırmalara göre, daha fazla ışıklı ve aydınlık ortamlar sizi salata gibi daha sağlıklı seçimler yapmaya yöneltiyor. Daha az ışık alan karanlık ve televizyona yakın masalar ise, daha fazla yiyip içmenizi sağlıyor.
MUTFAKTA: Kötü yemek alışkanlıkları, marketten başlayıp mutfağınıza gelir. Abur cuburlar ile doldurulan mutfaklar gereksiz yemenize ve kalorilere zemin hazırlar.
Yemeklerinizi asla mutfak tezgahının üstünde bırakmayın. Tezgahlarında görülebilir bölgelerde cips, kurabiye gibi abur cubur muhafaza eden kişiler, tezgahı boş olan kişilere oranla yılda en az 5 kilo daha fazla almaktadır.
Sizi cezbeden kalorili yiyecekleri, bir gece buzdolabı önü atıştırmasında mideye indirmemek için, buzdolabında saklarken alüminyum folyo ile saklayın. Böylece içinde ne olduğunu dolap kapağını açar açmaz görmezsiniz. Daha sağlıklı yiyeceklerinizi de plastik şeffaf poşetlere koyarsanız onlara ulaşmanız daha kolay olur.
Unutmayın, temiz beslenme reformu, yiyecek stoklarından başlar.
Buzdolabınızda, erzak dolabınızda ve kilerinizde sizi yolunuzdan çevirebilecek zararlı yiyecekler var ise, onlardan hiç düşünmeden kurtulmaya bakın.

Bu liste çok önemli

Evinizde daima sağlıklı beslenmeyi sürdürebileceğiniz alternatifler bulundurun. İşte evinizde mutlaka bulunması gereken yiyecekler;
l Yulaf
l Ton Balığı
l Laktozsuz süt
l Kuru meyveler
l Baharatlar
l Yumurta
l Tam tahıllar

Markette alışveriş yaparken Sakız çiğneyin Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık