Mazdadan Yeni otomobil Mazda CX-3

Mazdadan Yeni otomobil Mazda CX-3

Mazda yepyeni SUV modeli CX-3’ü resmi olarak tanıtıyor. Bu hafta LA Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak Yeni CX-3, Mazda’nın ilk kompakt crossover modeli olacak.

Mazda 2 Hatchback modelinde kullanılan “Kodo” tasarımını esas alan Yeni CX-3 zarif ve sade iç tasarımı ile gayet modern görünüyor. 2.570 mm dingil açıklığı, 4.275 mm lik uzunluğu ve 1.550 mm lik yüksekliği ile SUV boyutlarına ulaşan araba esasen Mazda 2 nin yükseltilmiş ve uzatılmış bir versiyonu gibi.

Önden çekişin yanı sıra dört çeker versiyonları da olacak arabanın 4 silindirli SKYACTIV 6 ileri otomatik şanzımana sahip olması bekleniyor. Kuzey Amerika’da 2.0 benzinli SKYACTIV-G 2.0 motorla satılacak Mazda CX-3 Avrupa’da daha farklı motorlarla satışa sunulacak.

İki farklı güç seçeneğine sahip olacak 2.0 litre benzinli modelin ülkemizde satışa sunulması pek mantıklı görünmese de SKYACTIV-D 1.5 litre dizel motorun 6 ileri otomatik ve manuel şeçeneklerinin ülkemizde ilgi göreceği kesin gibi.

Piyasaya sürüleceği tarih ve detaylı teknik özellikler tam olarak bilinmese de Yeni Mazda CX-3’ün küresel piyasalara tanıtımının ardından 2015 baharında Japonya ve Avrupa yollarında olması bekleniyor.

Mazdadan Yeni otomobil Mazda CX-3 Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık