Mercedes'ten C serisi Station Wagon modelini sundu

Resim bulunamadı

MercedesHenüz Mercedes Benz’in yeni C Serisi modelini satışa sunmasının üzerinden çok kısa bir süre geçmesine rağmen Stuttgartlı otomobil üreticisi aracın SW versiyonuna ait ilk görselleri yayınladı.

Memleketi Almanya’da C Serisi T Modell olarak adlandırılan otomobil diğer pazarlarda C Serisi Estate veya SW olarak adlandırılacak. Ülkemizde ise Mercedes Benz hiçbir modelin SW versiyonuna ait fiyat ve detay bilgisini talep olmadığı için vermiyor.

Yeni Mercedes Benz C Serisi SW bir önceki modele göre daha fazla yükleme alanı sunacak. 490 litrelik bagaj hacmi olan C Serisi SW’nin arka koltukları yatırıldığında ise segmentin en başarılı yükleme alanı olan 1510 litrelik bir kapasite elde edilecek.

Otomatik bagaj açma özelliğine de sahip olan C Serisi SW, elleriniz doluyken ayağınızı tamponun altında sallamanız halinde bagajı otomatik olarak açacak.

Selefine göre bir hayli büyük boyutları ile dikkat çeken yeni C Serisi SW’nin dingil mesafesi 80 mm uzatılırken, iç mekandaki iyileştirmeler kokpit ile başlayıp arka yolcular için daha geniş diz mesafesi ile devam etmiş. Araçta eski modele göre arka koltuktaki yolcular artık daha fazla bacak mesafesine sahip olurken daha yüksek bir tavanla daha konforlu seyahat edecekler.

Tıpkı bir önceki W205 kasa kodlu C Serisi’nde olduğu gibi yeni C Serisi’de ilk aşamada yalnızca 4 silindirli benzinli ve dizel motor seçenekleri ile satışa sunulacak. 2015 yılında itibaren ise V6 motor seçenekleri ve 476 beygir güç üretecek V8 C 63 AMG SW motor seçeneklerine dahil edilecek.

Yeni S205 kodlu Mercedes Benz C Serisi SW önümüzdeki haftadan itibaren 2014 Leipzig Otomobil Fuarı’nda sergilenecek. Aracın Eylül ayında bayilerde satışa sunulması bekleniyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık