Microsoft'tan Harika bir Tablet

Resim bulunamadı

microsoft Surface Pro 3Microsoft Laptopların yerini tutacak yepyeni tablet modeli ile piyasaya girmye hazırlanıyor.Microsoft surface Pro3  New York’ta yapılan  etkinlikte tanıtıldı. Surface Pro 3 kullananlar laptop’a ihtiyaçları olmayacağı kanısına varılan tanıtımda tablette öncelik olarak ince olmasına özen gösterildi.İnce olarak tasarlanan tablet profili 9.1mm, ağırlığı ise 800 gram gibi laptoplar karşısında hafif kalabilen surface pro3 modelinde En üst seviye Intel Core i7 işlemci ile çalıştıracak kadar yetenekli bir tablet olduğunu gösterdi, Yetkililere göre bundan bir  önceki Surface Pro’modelinden  yüzde 10 daha yüksek bir işlemci  gücüne sahip.

Cihazın Surface Pro 2’den yüzde 38 daha büyük, 12 inç’lik büyük ekranı, 2160×1440 gibi yüksek bir çözünürlük sunuyor. 3:2’lik ekran oranı, Microsoft’a göre kağıdı taklit etmek üzere seçilmiş. 64GB ile 512GB arasında değişen depolama seçenekleri sunan Surface Pro 3, 4GB veya 8GB RAM ile geliyor. Hoparlörleri selefinden yüzde 45 daha yüksek ses üretebilen tablet, ayaklığı sayesinde neredeyse dikey açıda bile durabiliyor.

Fanlardan yoksun olan Surface Pro 3’ün üzerinde bir USB 3.0 portu, bir Mini DisplayPort ve bir microSD kart slotu da bulunuyor. Tabletten 4K görüntü çıkışı almak mümkün. Microsoft’a göre tablet, son Surface Pro’ya göre yüzde 20 daha uzun, bir başka deyişle 9 saat dayanabiliyor.

Kapak ve kalem

Microsoft, Surface Pro 3’ün type cover’ını daha pratik ve rahat bir hale getirmek için büyük efor sarf etmiş. 0-150 derece arasında bir açıya ayarlanabilen kapak, 5 renkle geliyor ve yüzde 63 daha büyük bir trackpad’e sahip.

Etkinlikte bahsedilen Surface Pro 3’e özel Surface Docking Station ise birkaç ay içinde piyasada olacak.

Microsoft’a göre Surface Pro 3’ün kalemi, piyasadaki en düşük gecikmeye sahip. Bunun yanında kalemi kullanırken elinizi ekrana rahatça yaslamanız mümkün. Gösterilen ilginç özelliklerden bir tanesi ise cihaz kapalıyken bile kaleme tıklayıp tablet üzerine notlar yazabilmenizdi.

Çıkış tarihi ve fiyat

microsoftstore.com adresinde yarından itibaren satışa sunulacak olan Surface Pro 3, Ağustos sonunda Avustralya ve İngiltere dahil “diğer pazarlara” ulaşacak. Cihazın Türkiye ‘ye ne zaman geleceğine dair bir bilgiyse şimdilik yok.

Surface Pro 3’ün Core i3 modelinin fiyatı 799 dolardan başlayacak. Tabletin Core i5 ve Core i7 sürümleri de olacak.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. kaledireği diyor ki:

    Bu tabletin fiyatı hakkında bir bilgisi olan varmı

  2. önemli diyor ki:

    Bu tablet harika tavsiye ederim arkadaslar

  3. Yoksun sen diyor ki:

    Çok pahalı zengin olan bile bu kadar lüks bir alete bu kadar para dökmez tabi aklı varsa

Yorum Yaz


Yukarı Çık