Microsoft’un Gizem dolu Telefonu Lumia 1030

Microsoft’un Gizem dolu Telefonu Lumia 1030

Geçen Ay Microsoft ürettiği akıllı telefonların ismini “Nokia” olarak değil, “Microsoft” markası altında satışa çıkaracağını duyurmuştu. İlk olarakta Lumia 535 olmuştu, Bunun devamı olarakta Lumia 1030 modeli ile kullanıcılarına ulaşmayı bekliyor.
Henüz Lumia 1030 ile ilgili herhangi resmi açıklama gelmedi.Ancak tasarımı ile Lumia 1020’ye oldukça benzemekte, özellikle alüminyum ve plastiğin bir arada kullanıldığı bir tasarıma olarak çıkmaya planlıyor. Lumia 1030 alt kısmı plastik olan cihazın, kamerası büyük olarak diğer büyük kamera sahip telefonlara ev sahipliği yapıyor. Cihaz üzerinde Xenon flaş değil, çift LED flaş var gibi görünüyor. Lens üzerinde de mekanik shutter bulunmuyor ve kameranın kalitesi hakkında herhangi bir bilgi mevcut değil.

Bu cihazın, Microsoft’un daha sonra iptal ettiği Kinect benzeri kontrollere sahip olan Nokia McLaren olabileceği de konuşuluyor. Arka tarafınaki yazılara bakılırsa “Nokia RM-1052” olarak adlandırılan telefonun 2GB belleğe, 5 inç’lik 1080p ekrana ve Windows 8.1 işletim sistemine sahip olduğu görülüyor.

Söz konusu telefonun Nokia Lumia 1020’nin devamı olması beklenen Microsoft Lumia 1030 niteliğinde bir akıllı telefon modeli olup olmadığını, umarız 2015’de öğreneceğiz. Fotoğraf meraklılarının bu telefonu heyecana bekleyeceklerine eminiz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık