Mutfağınızda Depolama alanları yaratın

Mutfağınızda Depolama alanları yaratın

 

Evinizde bazı eşyalarınızı depolama ihtiyacı duyarsınız, en çok depolama ihtiyacı duyduğunuz alan ise mutfaktır. Mutfak dolabınızda bulunana dolaplar ve çekmeceler bazen yeterli gelmez ve ekstra alana ihtiyaç duyarsınız. Halbuki mutfağınızda uygulayabileceğiniz bir kaç ekleme ile mutfağınızda kullandığınız gereçleri ve aksesuarları düzenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Sizlere hazırladığımız bazı öneriler olacak bunlara kulak vermeniz faydalı olacaktır.

Mutfağınızın uygun bir alanın köşesini açık raf olarak kullanabilirsiniz. Kapağı olmayan raf ünitesi şeklinde yaptırdığınız dolaba elinizin altında olacağı malzemeleri koyarak kolayca ulaşabilirsiniz. Rafları sepet ve kavanozlarla süsleyip mutfağına ayrı bir görüntü katabilirsiniz.

Mutfağınızı en verimli kullanma şekilleri

Mutfağınızda kaplar, kavanozlar yada kutular kullanarak tezgahınızda yada dolabınızda şıklık katabilir ve düzene sokabilirsiniz. Hatta bu saklama kapları desenli vintage tarzı olursa daha şık bir görünüm katar
mutfak saklama alanı
Mutfak malzemelerini illa mutfakta saklayacağınız gibi bir derdiniz olmasın. Fazla kullanmadığınız nadir malzemeleri mutfağınızın dışında boş dolap yada rafları kullanınız. Hem mutfağınızda daha fazla kullanım alanı yaratır. hem de rahat kullanım imkanınız olur.

Eğer mutfağınızda oturma gurubu bulunuyorsa bunların altlarını çekmeceli yada dolaplı olarak olanlarını tercih ediniz.

Eğer buzdolabınız yanında dar bir alan kaldıysa buraya ince uzun bir dolap yaptırarak içine temizlik malzemelerini koyabilir. Kavanozlarınızı saklayabilirsiniz

Sizlerin de fikri varsa bizimle paylaşırmısınız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık