Ofiste Rahat Giyinmenin Püf noktaları

Ofiste Rahat Giyinmenin Püf noktaları

Ofis ortamında nasıl giyinilmeli, hangi kıyafetleri seçmeli diye aklınıza takılan sorulardan biridir. Genellikle ofis denince akla ciddi iş takımları gelmektedir. ütüsü yapılmış gömlek Kendisini oturaklı gösteren ve kumaşıyla adından söz ettirecek bir takım elbise hemen hemen ofis ortamında çalışan kişilerin gardırobunda bulunmaktadır.

Bu takım elbiseyi tamamlayacak doğru seçilmiş bir kravat ve paça boyunun altında şık bir ayakkabı gerekmektedir

Bu şıklıkta bir ofis takımı ne yazik ki bu kış günlerinde yada sıcak yaz günlerinde pek çok erkeğe cazip gelmemektedir. Buna karşılık modacılar daha şık ofis çizgisinden biraz uzaklaşmak daha rahatlığa izin verecek stiller yaratmaktalar

Üstelik birebir uyum sağlayan ceket-pantolon takım anlayışını, kendi içlerinde uyumlu pastel ceket ve pantolonlarla yeniden yorumladılar. Özellikle de gömlek kumaşlarındaki koton dokular yaz sıcağında bunaltmıyor. Aynı şekilde chino ya da nispeten hava almaya elverişli hafif malzemeden hazırlanan pantolonlar da fit kalıplarına rağmen giyeni mutlu ediyor.
Ayrıca vereceğim stil ipuçları ve ünlü markalardan örneklerle tek çizgideki ofis şıklığının dışına çıkarak parçaları birleştirirken hem eğlenecek hem de sıcak havaya rağmen epey az terleyeceksiniz.

Günlük Görünümlü Ofis Şıklığı

ofiste giyim
Bu stil için pastel renklerden şaşmayın. Stilinizi küçük desenli ya da çizgili bir kravatla hareketlendirmeyi deneyin. Mesleğinize ya da yaratıcılığınıza paralel, kravat yerine çok moda olan küçük fularlardan faydalanabilirsiniz.
Kısa ve dar paçalar, ‘slim fit’ gömlek ve ceketler, çoktan değişen görünümünüzün anahtarları!

Takımlanabilir Parçalar

Farklı ceket ve pantolon kombinlerini inceledikten sonra sıra daha resmi görünümlü ceketlere geldi. Örneğin blazer bir ceketi taş rengi ya da beyaz bir pantolonla tamamlayın. İkincisi de kahverengi ya da gri bir ceketi kirik beyaz ya da yine taş rengi tonunda bir pantolonla birleştirin. Birbirine hiç de uzak olmayan ton geçişleriyle, klas ve sade çizgide şıklık yaratın.

Gömlekler
gömlekler
Bu sezon pembe, mavi gibi renklerin pastel tonları tercihiniz olsun. Bu renkler her tene yakışır. Ayrıca parlak renklerden uzak duranların yaz stilini tekdözelikten kurtarmasına da yardımcı olacak. Renklerin üzerinde küçük baskılı, kareli, çizgili kravatlar cok tarz durur.

Diğer seçenek ise ekose gömlekler… Ekose desenli gömleklerin bir özelliği de, içisindeki herhangi bir rengi seçip pantolon rengini belirleyebilirsiniz. Desen yeterince hareketli olduğundan kravatınız düz renk ve örme olmalı.

Pantolon Seçimi

Bej bir chino kesinlikle olmalı. Her ceketle uyum sağlayacaktır. Jean pantolon tercihe bağlı. Jean’den vazgeçemiyorsanız, kumaşı çok kalın olmayan ve kesimiyle de genel silüeti bozmayan bir kalıbı tercih etmeye özen gösterin. Bejin dışında, beyaz ve pastel renk paletinden seçilmiş chino’lar doğru seçimler.
Yalnız kalıp-kumaş önemine yine dikkat! Gayri ciddi görünüme asla izin vermeyin.

Ayakkabılar

Yeni bir ayakkabı alacaksanız bu, kesinlikle süet olmalı. Günlük görünümlü iş şıklığı tanımlamasına en çok uyacak ayakkabı süettir çünkü. Derby, cool stili, loafer kısacası her tür süet ayakkabı seçebilirsiniz.
Hem şıklığı, hem de sıcakta nefes alır dokusuyla hoşunuza gidecek. Püsküllü, altı biraz kalın şık loafer’lar ise gündüz ofis ortamından gece gezmesine taşınmak için de gayet uygunlar.

Aksesuarlar

Resmi çizgiden günlük şıklığa geçince ipek, saten parlak dokulu kravatlar yerlerini ince ve örme dokulu olanlara bırakıyor. Son birkaç sezondur sade ve renkli seçenekleriyle örme kravatlar çok popüler. Cool renklerden oluşan çizgili ve ekoseli alternatifleri de gözardı etmeyin. Maskülen, deri iş çantaların yerini kanvas çantalar alıyor. Deri şıklığı için de, hatları yumuşayan kahve deri çantalar kullanılıyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. ositeler diyor ki:

    Güzel bir anlatım olmuş teşekkürler. Yalnız konu içerisindeki büyük görseller açılmıyor.

Yorum Yaz


Yukarı Çık