Parfüm seçimi nasıl olmalı

Parfüm seçimi nasıl olmalı

Bayanların en zor seçimlerinden biridir parfüm seçimi. Peki Parfüm seçimi nasıl olmalı? Raflara dizmiş olduğunuz onca parfümlerden hangisini seçeceğinizi bilemezsiniz. Sakın gözünüz korkmasın parfüm seçimi hakkında sizlere rehberlik yapmak istedik. Daha önceki yazılarımızda Parfüm kullanımı hakkında yazımız olmuştu okumanızı tavsiye ederiz. püf noktaları

Parfüm alırken basit ama hayat kurtaran tüyolar

Parfüm bakarken seçenekleri mümkün olduğu kadar azaltmaya bakın ve bu esnada sakın satıcı elemanın üstünüze parfüm sıkmasına izin vermeyiniz.

Eğer parfüm alma niyeti ile çıktıysanız sakın parfüm sıkmayın. En güzel parfüm kokusunu algılayabilmek için üzerinizde her türlü parfümü denemeyin.

Parfümü denemeden önce parfümler için deneme kağıtları vardır onlarda deneyin.

Deneme kağıdı üstündeki parfümü beğenmekte karar veremiyorsanız eğer teninizde kötü kokacak imajı yaratmasın tercihleriniz arasında dursun. kesin elemek istediklerinizi kenara koyun

Parfüm hoşunuza gitmiş olabilir, bu sefer teninizde başka şekilde durabilir. Her insanın cildinde pH farklı olur. parfümün en üst noktasında algılamak istiyorsanız, en az 5 dakika gerekir alt noktası için ise zaman 20 dakikadır

Parfüm alışverişi esnasında en fazla 4 adet parfüm deneyin. Fazla olduğunda kokular birbirine karışır ve olumlu sonuç alamazsınız. Tavsiye istiyorsanız her kolda 2 parfüm deneyiniz.

Eğer hangi parfümü almakta karar vermekte zorluk çekiyorsanız satış temsilcisi arkadaştan yardım alın. Tabi nu arkadaş konunun uzmanı olmasına dikkat edin. Doğru parfümü seçeyim derken sonradan hoşunuza gitmeyecek bir koku almayınız

Eğer kokulardan bazılarını sonradan denemek istiyorsanız küçük mimi boy testlerden isteyin.

Parfümü ne zaman ve nerede kullanacağınız çok önemli. İşe gidip gelirken mi, özel bir gecede, bir arkadaş davetinde veya seyahat esnasında mı kullanacaksınız. Bunları değerlendirip parfüm seçiminizi ona göre yapmalısınız. Günlük kullanım işe gidip gelirken ise taze ve hafif kokular tercih edebilir. Özel davetler, gecelerde ise daha sıcak ve seksi kokuları tercih edebilirsiniz.

Parfümün içeriğini araştırın. çiçeksi bir koku hoşlanıyor olabilir ama içereğin de çiçek tarzı olmayan bir koku veya sizi alerji yapabilecek bir madde bulunabilir.

Pahalı parfüm çok iyi parfüm anlamına gelmez. Önemli olan parfümün kalite standartlarında üretilip üretilmediği, son kullanma tarihleri gibi tüketici bilgilerini kontrol ediniz. Markasız ne olduğu bilinmeye açık parfümlerden uzak durunuz.

Parfüm seçimi nasıl olmalı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık