Peugeot 508 çok Yakında geliyor

Peugeot 508 çok Yakında geliyor

Fransızların ünlü otomobil üreticisinden 308 kompakt modeli ile 2014 yılının otomobili seçildikten sonra ardından aynı başarıyı Peugeot 208 süper mini ile yakalayan Peugeot çok yakın bir zamanda 508 modelini de yenileyecek.

en son 2010 yılında tanıtıldığında Peugeot 508 gelmiş geçmiş en iyi sedan Peugeot ilan edilmiş, olağan üstü şık tasarımı ve çok geniş iç hacmi ile en iyi Peugeot olmayı hak ediyordu.

Artık modelin yenilenmesi gerektiğini düşünün Fransız üretici araca makyajlı demeyi tercih ediyor ancak araç neredeyse tamamen yeni bir görüntüye sahip. Sedan, SW ve crossover modelleri LED ön farlara, yeni ön ızgaraya, tamponlara ve krom sis farı çerçevelerine kavuşacak.

İç tasarımında 7 inçlik dokunmatik ekranın kullanılacağı araçta düğme kargaşası da tıpkı 308 modelinde olduğu gibi engellenmiş. Ama ne yazık ki bu buton karmaşası ön konsolda değil ancak direksiyonun üzerinde toplanmış. Ayrıca yeni 508 modelinde kör nokta sensörleri, geri görüş kamerası ve multimedya telefon bağlantısı gibi teknolojik özelliklere yer verilmiş.

Peugeot, 508 modeline Avrupa’daki müşterilerin ihtiyaçlarına cevap verecek 3 yeni motor seçeneği eklemiş. Bunlardan ilki 1.6 litrelik 165 beygir turbo motor seçeneği. Bu motor yeni modelde, eski 156 beygirlik güç ünitesinin yerini alacak.

İkinci motor seçeneği ise 2 litrelik 150 ve 180 beygir güç üreten dizel motor seçeneği olarak belirlenmiş. Bu motorun Volkswagen Passat ve Opel Insignia modelleri ile başa çıkabilmesi için geliştirildiği söyleniyor. Yeni Peugeot 508’in dünya lansmanı ise Kasım ayında Paris Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Nilüfer Sipahi diyor ki:

    güzel bir araba bunu alacaktım vazgeçtim ve citroen c5 aldım zaten ikisi kardeş marka ikisi de güzel ve değeri sürekli artan arabalar

Yorum Yaz


Yukarı Çık