Renault Twingo detayları belli oldu

3 yıl önce
Renault Twingo detayları belli oldu

Renault’un en küçük modeli Twingo’nun 2014 yılında tanıtılması otomobil dünyası için büyük bir sürpriz olmuştu. Eğlenceli tasarımı ve arkada konumlandırılan motoru ile rakiplerinin yanında tüm dikkatleri üzerine topluyor.

Fransız otomobil üreticisi Renault, aracın satışa sunulacağı tarihe kadar detaylı bilgi vermeyeceğini belirtmişti. Aracın dünya prömiyerinin de gerçekleştirileceği Paris Otomobil Fuarı yaklaşırken, Renault da yeni Twingo ile ilgili detayları açıklamaya karar verdi. Öyle ki aynı karoser üzerine konumlandırılan kardeş model Smart ForTwo modelinin hem teknik verileri hem de basın bülteni yayınlandı.

Twingo denildiğinde akla ilk gelen en önemli unsur olan motordan başlayacak olursak, Renault araç ile birlikte 2 farklı 3 silindirli motor seçeneği sunacak. Bu motor seçeneklerinden ilki Clio modelinde de kullanılan 90 beygir ve 135 nm tork güç üreten 0.9 litrelik TCe olacak. İkinci motor seçeneği ise 70 beygir ve 91 nm tork üreten 1 litrelik ünite olacak.

1 litrelik SCe 70 kodlu motor start stop opsiyonu ile tercih edilebilecek. 1 litrelik bu motor 0-100 km hızlanmasını 14.5 saniyede tamamlayacak ve maksimum 151 km/s hıza ulaşacak.
0.9 litrelik turbo motor seçeneği ise 0-100 km/s hızlanmasını 10.8 saniyede tamamlayarak aynı motora sahip Clio’dan daha çabuk hızlanıyor. Maksimum 165 km/s hıza çıkabilen 0.9 litrelik turbo motor seçeneğinin yakıt tüketimi ise SCe 70 motor seçeneği ile neredeyse aynı oranda kalıyor.

Bagaj hacmi olarak ise motorunun arkada konumlandırılmasının dezavantajını yaşayan Twingo 3, 188 litrelik bagaj hacmiyle, rakipleri Hyundai i10 ve Skoda Citigo’nun sunduğu yaklaşık 250 litrelik hacmin bir hayli gerisinde kalıyor.

Renault Twingo detayları belli oldu Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Sevenleri üzme diyor ki:

    Bayanlar için şık ve ideal bir araç

Yorum Yaz


Yukarı Çık