Saç Bakımında için Altın Öneriler

Saç Bakımında için Altın Öneriler

Mutfağınızda kullandığınız ürünleri saç bakımında kullanabildiğini biliyor musunuz. Peki bu ürünlerin neler olduğunu merak ettiyseniz Makalemize geçebilirsiniz. Örneğin Bazı ılık yağlar saçlı deriye uyguladığınızda sağlıklı ve bakımlı olduğunu bilmeyen yada okumayan pek yoktur. Bunlardan en sık kullananı badem yağı, lavanta yağı, jojoba yağı, üzüm çekirdeği yağı.

Jojoba yağı sebumun görevini üstlendiğinden kuru ciltlere nemlilik sağlar, üzüm çekirdeği saçlarda kepek oluşumunu engellemektedir. Hindistan cevizi yada sütü saç bakımında önemli yer tutar. Saçı besler ve dokuyuda yenilemektedir.

Aloe vera kaktüsten elde edilmiş su ve mineral özelliği olan bir sıvıdır. Günümüzde cilt yenilemeden, yara bakımına kadar tedavi özelliği vardır. Aloe vera saçların daha parlak görünmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda bunun içine buğday tohumu ve Hindistan cevizi yağı ile birlikte uygularsanız saç dökülmesinin önüne geçmiş olursunuz.

Bu karışımı haftada 2 kes uygulamak gerekmektedir. Saçlı derinize uyguladıktan sonra 20 dakika kadar bekleyin ve ardından ılık bir su ile temizleyin.

Hindistan cevizi yağının içine Ebegümeci parlak kırmızı renkli çiçeği ve yaprakları kaynatıp süzgeçten geçirdikten sonra Soğumaya bırakınız. Sonra bu karışımı ılık haldeyken saçınıza sürüp 4-5 saat kadar bekletip yıkayın. Zamanla saçlarınızın daha parlak ve kırılmadığını göreceksiniz

Başka bir önerimiz ise Altın çilek C vitaminin bolluğundan saç dökülmesi ve saç parlaklığında oldukça etkili bir meyve. Kuru şekilde olan altın çileklerini Hindistan cevizi yağında koyu bir renk alana kadar kaynatın. Süzdükten sonra soğumaya bırakın. Ilık bir şekilde saçlı deri ve saçlara masaj yaparak uygulayın. Ayrıca Altın çilek tozunu limon suyu ile karıştırınız ve saçlı deriye sürünüz gece boyunca beklettikten sonra sabahleyin ılık su ile durulayıp şampuanla yıkayınız. bu sayede Saç dökülmesini ve saçların parlaklığını da arttıracaksınız.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık