Saç dökülmesine karşı ceviz kabuğu

Saç dökülmesine karşı ceviz kabuğu

İnsanlar kendilerine sorun ettikleri uğrunda paralar döktüğü saç dökülmesi. Saç dökülmesine karşı halkın sarımsağın yararlı olduğunu konusunda hem fikir olsalar, saç dökülmesine karşı ceviz kabuğu daha faydalı ve etkili sonuçlar elde edilmekte. Ünlü herbalistler’den Ahmet Maranki ve İbrahim Saraçoğlu ceviz kabuğunu önerenlerin arasında gelmekte.

Saç dökülmesine ceviz kabuğu

Saç dökülmesi ile karşı karşıya kalanlar kişiler saç dökülmesine ne iyi gelir diye araştırma yapmaktalar. Sizlere ceviz kabuğu ile bu sorunu atlatabileceğiniz karışım’dan bahsedelim

20-25 tane ceviz kabuklarını ayırınız ve bu kabukları tencerede 1 litre su ile kaynatınız. Bu su ile ılık yada soğuk şekilde günde 2 defa saçlarınızı yıkayınız. İşte bu kadar, eğer düzenli bir şekilde uygularsanız saç dökülmesine çare bulabilirsiniz.

Cevizin faydaları nelerdir

Cevizde bulunan yüksek oranda omega-3 vardır. buda kalp sorunu yaşayanlar için en ideal doğal ilaçtır. Diyabet hastaları, yüksek kollesterol’le derdi olanlar günde 3-4 ceviz tüketmelidir.

Ayrıca prostat kanseri olanlar, göğüs ve kalın bağırsak kanserine yakalananlar ceviz kullanmaları olumlu yönde etkilemekte

Ceviz görüntü itibariyle beyine benzetirler. Bu benzerlik özellikle okul çağındaki çocuklar için konuyu çabuk kavrama, öğrenme ve anlama yeteneklerini geliştirir. Beyin için en önemli besin kaynağıdır ceviz. Sınav öncesi yenen ceviz notlarınızı yükseltmede faydalı olacaktır.

Sinir sistemine zarar veren hastalıklardan Alzheimer ve Parkinson türü hastalıkları geç oluşmasını sağlar veya azalttığı gözlenmiş.

ceviz ve tarçının faydaları oldukça faydası vardır bununla ilgili makalemizi okumanızı tavsiye ederiz

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Geremlili diyor ki:

    Bu ceviz harika bir şey. Hani Cevizin içinde incecik hafif set kabuksu bir şey olur. Hatta ciğere benzer. Onu sıcak su ile demleyip için bronşları açıyor.

Yorum Yaz


Yukarı Çık