Saç kırıklarına kesin çözüm arıyorsanız

Saç kırıklarına kesin çözüm arıyorsanız

Değerli okurlarımız sizlere bir sorumuz olacak. Saçlarınıza gereken özeni veriyor musunuz?

Kiminiz bu soruya nasıl özen vereceğimi bilmiyorum diyorsanız eğer sizlere bugün saç konusunda önemli bir yere sahip saç kırıkları sorunu. Saç kırıklarını nasıl onarılır hakkında detaylı bir yazı sunduk.

Saç Kırıkları Nasıl Onarılır?

Saçlarımız güneşten dolayı, deniz yada havuz suları, kullanmış olduğunuz saç boyaları, maşalar  gibi faktörlerden dolayı saçlarımızda kuruma, yıpranma yada kırıklar oluşmaktadır.

Saç Kırıkları onarımı için tavsiyeler
1.Duş alımı esnasında saçlarınıza nemlendirici krem sürünüz ve parmaklarınızın yardımıyla saçlarınızı tarayın.
2.Duştan sonra saçlarınızı kurularken asla havlu kullanmayın. Havlu ile saçlarınızı sarıp aşırı ıslaklığın alınmasını sağlamanız yeterli.
3.Kırılan saçları onarmak istiyorsanız saçları kuruturken nemlendirici krem ile saçları hazırlayıp arkasından kurutma makinesi saçları kurutmak olacaktır. Böylece yoğun nemi kolaylıkla saça hapsedebilir ve kırıkların onarılmasını sağlayabilirsiniz.
4.Saç kırıklarının aşırı olduğu zamanlarda, saç şekillendiricisi, saç düzleştirici, saç sabitleyicisi gibi ürünler kullanmayın.
5.Doğal saç kremi yapımı konumuzda yer alan kremleri kendinizde evde uygulayın.
6.Kırıkların sağlığını geri kazanması için saç uçları hafif şekilde kesilerek düzeltme sağlanabilir.

Saç Kırıklarını Onarmak için Zeytin Yağı
•1 Kaşık zeytin yağı ( saç uzunluğuna göre artırılıp azaltılabilir)

Uygulanışı: Saçlarınızı yıkayın ve hafif şekilde kurulayın ( saçların nemli kalması önemli ). Nemli saçlarınıza, parmaklarınızın yardımıyla zeytinyağını masaj yaparak sürün 30 dakika beklettikten sonra saçlarınızı tekrar yıkayın. Zeytin yağının saçlardaki onarıcı etkisi diğer tüm doğal yağlardan ve karışımlardan daha etkili olduğu için haftada bir kez bu yöntemi uygulamalısınız.

Saç Kırıklarını Onaran Maske

Yumurta kokusundan rahatsız olmayanlar yumurta ve zeytin yağını birlikte kullanarak daha etkili sonuçlar alabilir.
•1 adet yumurta
•Yeteri kadar zeytin yağı ( saç uzunluğuna göre )

Hazırlanışı ve uygulanışı: Yumurta kırılarak bir kaba alınır üzerine zeytin yağı ilave edilerek 5 dakika süresince çırpılır. Hazırlanan maske saç tellerine iyice yedirilerek sürülür ve saçlara bone veya poşet sararak 45 dakika saçlarda bekletilir, ardından ılık su ile saçlar yıkanarak temizlenir. Saç kırıklarını tamamen onarılana dek her hafta bu maskeyi uygulayın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. yetkiliklimaservisi.org diyor ki:

  Güzel bi anlatım teşekkürler.

 2. melike diyor ki:

  Zeytin yağı kullanımının saç kırıklarına iyi geldiğini duymuştum. Peki saç kırıkları için ılık zeytinyağı ile soğuk arasında çok fark var mı? Bazı yerlerde ılık olarak görmüştümde

  1. Always diyor ki:

   Evet dediğiniz gibi ılıkta kullanılabilir (Çok az Sıcaklık Sakın Kaynatmayın :) ) Hatta içine bir kasık bal katarsanız saçlarınız daha parlak olacaktır

Yorum Yaz


Yukarı Çık