Saçım dökülüyor ne yapmalıyım

Saçım dökülüyor ne yapmalıyım

Sitemize en çok gelen sorulardan biri Saçım dökülüyor ne yapmalıyım şeklinde. Saçınızda günlük 80 telden fazla saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız ve bunun önüne geçemiyorsanız, saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya geldiğinizi hatırlatmak isteriz.

Bu konuyu Dermatoloji uzmanı sayın Dr.Aylin Gökkırma’ya sorduk. Dr.Gökkırma saç dökülmesi ile karşı karşıya gelen kişiler saçlarından tamamen kaybetmeden önce muhakkak yardım almaları gerekmekte. İlk yapmaları gereken kan tahlillerinde demir, östrojen, tiroid ve testesteron değerlerinin ölçülmesi, Ve bunun yanında beslenme şeklinin gözden geçirilmesinin önemini vurguladı.

Dr.Aylin Gökkırma erkeklerde normal olarak günlük saç dökülmesi miktarı 50 ile 80 arasında olduğunu, eğer bu rakam 80 ve üstü dökülme gerçekleşip süreklilik halini aldıysa ileriye dönük bu sorunla karşı karşıya kalacağını, doğru bir beslenme yöntemi ile önlenebileceğini ve saçın beslenme şekli saçın kökünden geldiğini bu yüzden saç bakımı için kullanılan ürünler yetersiz olduğundan bahsetti.

Doğru ve dengeli bir beslenme ile beraber doğal, sağlıklı ürünler ile bakım yaparak ciddi derecede önlenebildiğini ve bu besinler oluşan vitaminler sayesinde kan yoluyla saç köklerini beslediğini belirten Gökkırma ayrıca bayanlara başka önerilerde bulundu.

Bayanlarda saç dökülmesi nasıl önlenir

Bayanların saç dökülmesi genetik bir yapıdan dolayı kaynaklanmıyorsa, saçlarını aşırı derece gergin toplamamalarını, kalıcı permalar ve fön çekmeyi fazla kullanmamalarını önermekte. Ayrıca saçları havalandırmamak, çok sık saç yıkamak veya çok taramak saç dökülmesi için alt yapı oluşturmakta. Bu önerileri göz önünde bulunduran bayanlar saçları normal seyrine girecektir.

Saç dökülmesinin önüne tamamen geçmek mümkün olmadığını belirten Dr.Aylin Gökkırma, saç köklerin tutunduğu cildin altına 2ml vitamin enjekte edildiğinde saç mezoterapisi tedavisi veya aynı yere trombosit enjekte edilirse Pure PRP tedavisi ile dökülmeye başlayan saçları 1-2 yıl kadar uzatmanın mümkün olduğunu, ancak saçlarını doğal veya hastalıktan kaybetmiş ise tek çözümün saç ekimi şeklinde yorum yaptı.

Bizlere yardımcı olan Dr.Aylin Gökkırma teşekkür ederiz. Saç dökülmesine bitkisel bir sonuç Saç Dökülmesine Karşı Lavanta Kürü yazı dizimizi okuyabilirsiniz.

Sayfamızı beğenerek ve paylaşımlar yaparak  daha çok kişiye yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız bizden ayrılmayın

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Emek cilingir diyor ki:

    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Yorum Yaz


Yukarı Çık