Saclarınıza daha iyi bakmak için

Saclarınıza daha iyi bakmak için

sacSaç bakımı nasıl yapmalıyız. Her gün yıkamak yüksek ısı uygulamak, bakımını ihmal etmek sacın parlaklığını yok etmekte ve ayrıca sağlıklı görünmesinde de sorunlar açıyor. Sizlere bazı öneriler vereceğiz bunları uyguladığınızda hayal ettiğiniz saclarınıza kavuşabilirsiniz
birinci adım olarak Saclarınızı her gün yıkamayın şimdi diyeceksiniz buda nerden çıktı. İşte sebebi Şampuanların içinde kimyasal maddelerden oluştuğu için sac derilerine zarar verebiliyor. Buna karşılıkta saçta kuruluk, kepek oluşumu gibi sorunlar çıkıyor. Uzmanlar diyor ki saclarımızı gün aşırı ve mümkün olduğu kadar minimum şampuan ile yıkamayı öneriyor.
Saçı şekillendirirken dikkat: Saç düzleştiricileri ve maşaların hayat kurtarıcı oldukları yatsınamaz bir gerçek; ancak bu aletler yüksek ısı yaydıkları için saça oldukça fazla zarar verebiliyor. Uzmanlar, saça şekil vermeden önce mutlaka saçı koruyan spreyler ya da serumlar kullanmayı öneriyor.
Saça bakım yapın: Saç bakımına zaman ayırmayı hep ihmal ediyoruz. Oysaki saçlar, en az cildimiz kadar özenli bir bakıma ihtiyaç duyuyor. Haftanın bir gününü saçlarınıza bakım için ayırın ve saç maskeleri, yağlar ya da serumlardan yardım alın. Saçınıza en uygun ürünü öğrenmek ve daha iyi sonuç almak için bir saç uzmanından destek alın.
Sağlıklı beslenin: Sağlıklı saçların yolu iyi bir beslenme programından geçiyor. Saç dökülmelerini önlemek, saça parlaklık ve güç kazandırmak için omega, B12 vitamini ve protein bakımından zengin olan besinler tüketmek gerekiyor. Peynir, yumurta, ceviz ve somon balığı ise saç sağlığı için önemli olan besinlerin en başında geliyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. HAYAT R diyor ki:

    Teşekkurler

Yorum Yaz


Yukarı Çık