Saçlarınızı Sık Sık boyamayın

Saçlarınızı Sık Sık boyamayın

Bir kadının vazgeçemeyeceği ve devamlı bakımını yaptığı güzelliğini ortaya çıkardığı saçlarınız için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Saçlarınızın kaybı, sıklığının azalması veya incelmesi bile imaj algılamasında ciddi sorunlar ortaya çıkarabilir. Kadınların fiziksel olarak görünümünde saçlar önemli yer tutmaktadır. Saçların daha parlak ve canlı olmasını insanları etkilemede büyük önem taşımaktadır. Saçların bakımlı olması kişinin daha iyi hissetmesini sağlamaktadır. Saç dökülmesi ve yıpranmasından dolayı kişinin psikolojik sorunlar oluşturmakta ve yaşam kalitesini düşürmektedir.

Saçınız günde 100 den fazla kayıp oluyorsa bu size bir işaret olabilir. Saçlarınız sağlıklı ise günde 30-40 dökülme gayet normaldir. Dediğimiz gibi aşırı saç dökülmesi oluyorsa öncelikle cildiye doktoruna görünmeniz gerekir. Yapılacak kan tahlilleriyle ve hormon tetkikleri neticesinde sebebin neden kaynaklandığını bulunabilir.

Saçlarınızı sık boyamayın

Saçlarınızın dökülmesini engellemek istiyorsanız

Vitamin ve minerallerden ve proteinlerden uzak kalmamalı yeterli beslenmelisiniz.
Demir eksikliğiniz var ise tedavi olunuz
saçlarınızı çok sık boyamayınız. Boyama işlemini organik doğal boyalar kullanınız
Saçınıza uygun bakımlar ve temizlik yapınız
Saçınıza çok sıcak fönler kullanmayınız
Kimyasal özellikli kozmetikler kullanmayınız
Saçınızı çok gergin topuzlar yapmayınız

Şimdilik söylemek istediklerimiz bunlar Eğer saç dökülmesine karşı başka önlemler yok mu diyorsanız Buradaki  veya Bu Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık