Sağlıklı bir Burun Estetiği nasıl olmalıdır

Resim bulunamadı

Burun EstetiğiEstetik için yapılan burun ameliyatları burna şekil verip güzlleşmek için olmadığını sağlık probleminden dolayı meydana gelen hastalıktan dolayıda esteik ameliyata başvurulablir.Burun ameliyatları fonksiyonlarını yerine getiremediği için  sadece güzellik değil sağlık içinde uygulanabileceğini söyleyen Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Yusuf Can anlatıyor…

Başarılı burun estetiği ameliyatında ilk olarak hastamızın bu probleminin ortadan kaldırılması gerekir. Bu nedenle ameliyat öncesi hasta çok iyi analiz edilmeli , hastanın şikayetleri ve ameliyattan beklentileri dikkatle not edilmeli, burun fonksiyonlarında var olan problemler ve bunun nedenleri (burun kemik eğriliği, burun eti şişliği, kronik sinüzit, alerjik rinit, burun içi polipler, nazal valv darlığı vs.) ortaya konmalıdır. Bu amaçla yapılacak detaylı muayenenin yanı sıra, eğer gerekli görülürse ek tetkikler ve görüntüleme araçlarından yaralanılabilinir.

Ameliyat esnasında öncelikle bu sorunlar ortadan kaldırılmalıdır. Hastamızın sağlıklı nefes alması sağlanmalıdır. Eğer ameliyat öncesinde burun tıkanıklığı problemi yok ise, ameliyat sonrasında aynı şekilde sağlıklı olmalı hatta burundan daha rahat nefes alıyor olmalıdır. Çünkü bazı ameliyatlarda burnu küçültmek amacıyla gereğinden daha fazla kıkırdak veya kemik çıkarılması, burunun desteğini kaybetmesine, burun kanatlarında çökme olmasına, en önemlisi de rahat nefes almanın azalmasına yol açabiliyor.

Başarılı burun estetiği sonucu ortaya çıkan burun, kesinlikle kişiye özel olmalı, kişinin yüz yapısına uyumlu olmalıdır. Burun kendi içinde altın oranlara uygun ve dengeli, yüzün diğer komşu yapıları (gözler, yanaklar, dudak, çene, kaşlar) ile orantılı olmalıdır.

Burun tek başına ne kadar güzel olursa olsun, eğer yüz ile bütünlük sağlamaz ise doğal gözükmez. Halbuki asıl arzu edilen son derece doğal gözüken burundur. Başarılı burun estetiği kişiye daha canlı, daha aydınlık, daha pozitif ve daha gençleşmiş ifade verir. Gözleri daha ön plana çıkarır.

Başarılı burun estetiği sonrası burun sırtı son derece düzgün, simetrik olmalı, burun sırtı çok dar ya da çok geniş olmamalı, burun sırtında asimetrik çökme ya da çıkıntılar olmamalıdır. Burun sırtı, ışığı orta hatta ve kesintisiz yansıtmalıdır. Burun sırtı yapay görüntü verecek şekilde aşırı indirilmemeli, çok oyuk olmamalıdır (erkeklerde ise hiç oyuk olmaz, düz olmalı).

Burun orta hattan sağa yada sola eğik olmamalı, burun ucu çok sivri olmamalı , burun kanatları hoş bir kavis yapmalı ancak yanlardan çökmüş görüntü vermemelidir. Burun ucu gereğinden daha kalkık ve burun delikleri belirgin bir şekilde görünür olmamalıdır.

Sonuç olarak başarılı burun estetiği ameliyatı sonucunda dış görünümü ile çok hoş olduğu gibi, aynı zamanda sağlıklı nefes alabilen bir burun elde etmeye çalışılmalıdır.

kadin.mynet alıntıdır

Sağlıklı bir Burun Estetiği nasıl olmalıdır Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. nerede diyor ki:

    Olduğu gibi doğal kalmalı

Yorum Yaz


Yukarı Çık