Sakal ve bıyık bakımı nasıl olmalı

Sakal ve bıyık bakımı nasıl olmalı

Yerli yabancı dizi ve sinemalarda yakışıklı karakterlerin sakal ve bıyık bırakmaları oldukça popüler olmaya başladı. Günümüz zamanında gençler özellikle 17-30 yaş arası dizilerdeki karakterlerden etkilenerek ünlülere benzemeye çalışması kızların Daha çok Rihanna’ya özendikleri erkeklerinde Şura dizisindeki sakal ve bıyığı ile Kıvanç tatlıtuğa benzemeye çalışıyorlar. Peki biliyormuyuz bıyık ve sakaların güzel bir görünüme sahip olabilmesi için erkekler neler yapmalıdır

İlk defa sakal bıyık bırakacaklar: Önce granüllü bir peeling ve cilt bakımı yaparak cildi rahatlatmalılar.

Bakım için: cilt temizliğine çok dikkat edilmeli. Yüz her gün bir yıkama jeli ile yıkanmalı. Eğer sakal çıkarken yüz kaşınıyorsa; içinde salistik asit bulunan toniklerle cildi rahatlatabilirler.

Güçlendirmek için: İçeriğinde prostoglandin, minoksidil olan topikal ürünlerin düzenli kullanımı oldukça etkilidir. Çinko ve demir,  vücuttaki tüyleri güçlendirmek için birebir. Kırmızı et ve yeşil salata bu konuda en yararlı yiyeceklerdir. Argan yağı, içeriğindeki yüksek antioksidanlar, e vitamini dolayısıyla sakal bıyıkların bakımında fayda sağlar. Eğer sakal ve bıyıklarda erken beyazlama görülürse çörek otu yağıyla masaj yapmak sakal ve bıyıkta eski koyu renginize kavuşmanıza yardımcı olur.

Sakal bıyık ekimi: “Alopesi areata” denilen saç kıran problemi her yaşta ortaya çıkabilen ve kişinin kendi kendine açtığı bir savaş nedeniyle ortaya çıkan bir dökülmedir. Yine sivilceler, uzun süreli egzamalar, travmatik traşlama şekli, kortizon içerikli ilaç kullanımları, kemoterapi, radyoterapi de saç, sakal ve bıyıkta dökülmelere ve şekil bozukluklarına yol açar. Kelleşmiş bölgeler varsa bu alanlara boğaz bölgesi ya da saçlardan elde edilen kıllarla, FUE yöntemiyle sakal bıyık ekilebilir.

Şekillendirmek için: Yanak ve boğaz bölgesinde istenmeyen kıllar yüzünden sakal bıyık bırakmaktan çekinenler var. Bu alanlara uygulanacak  lazer epilasyonlarla, yüzde sadece istenmeyen kıllardan kurtularak konforlu biçimde sakal bırakmak mümkün.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. servetidolar diyor ki:

    Bıyığım benim için her şey onun bakımına özen gösteririm

Yorum Yaz


Yukarı Çık