Salata tüketerek zayıflanırmı

3 yıl önce
Salata tüketerek zayıflanırmı

Yaz ayına formda ve sağlıklı bir şekilde girmek isteyenler için bir kaç uyarımız olacak. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak ayrıca cildinizin de güzelleşmesini istiyorsanız sebzelerin ve salataların mucize faydalarından yararlanmalısınız. Diyet esnasında salatalara konan yağlar ve diğer gıdalar yapılan en büyük hata. Örneğin salatanıza eklemiş olduğunuz peynir, ceviz yada havuç gibi gıdalar salatalıktan çıkmakta ana yemek pozisyonuna gelmekte.

Halk arasında renkli sebze olarak bilinen gıdalar kilo vermenin yanında vücudunuzun sıklaşmasına da yardımcı olmakta. Yapılan araştırmalarda sebze tüketiminde artış olduğunda yağ oranında oldukça azaldığı göstermekte. Bu sayede posa tüketimi de artmakta ve sindirim sisteminiz daha rahat çalışmakta. Bu sebzelerde C ve K vitaminleri bulunmakta ve cildiniz güzel ve gergin olacağından salataları her öğünde 1 kase kadar tüketilmelidir.

Salata hazırlarken içine peynir, ceviz yada yağ eklemeyin

Salatanızda sebzeler dışında başka ürünler eklediğinizde salata yan ürünlükten çıkar ana öğüne döner. Örnek vermek gerekirse 3-4 ceviz yada badem veya 2-3 dilim peynir eklemek birde bunlar yetmiyormuş gibi yağ eklemek fazladan karbonhidrat ve yağ alımı demektir. İlla yağ ekliyeceğim diyorsanız zeytinyağını göz kararı değil 1 tatlı kaşığı kafi gelecektir.

Kısaca salatayı hak ettiği gibi tüketin yan ürünler kullanmayın hele mısır hiç koymayın hepinize iyi diyetler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık