Salon mutfak ve odalarınız daha renkli olsun

Salon mutfak ve odalarınız daha renkli olsun
Daha Aydınlık, ferah ve renkli bir salonun, mutfağın ve odalarınız olsun istiyorsanız renklerin önemi ön plana çıkmaktadır. Her rengin kendine göre bir dili ve uyumu bulunmaktadır. Sizlere renkleri birbirleriyle nasıl kullanabileceğinizi örnek  tasarımlarla anlatmaya çalışacağız
Salondan başlayalım, Zemin rengi beyaz nedir bu zemin rengi derseniz duvarlar halılar ve koltuklardır. Bu şekilde sınıflandırdık ki olayı daha çabuk kavrayabilirsiniz. Evet zemin rengi beyaz dedik. Beyaza daha iyi uyum sağlaması için kullanılan diğer tüm renkler yardımcı renklerdir. Zemin rengini beyaz tutarsanız diğer yardımcı renkleri seçmeniz daha kolay olacaktır.
Aşağıdaki salon renkler pastel tonlarda kullanılmış. Sende daha ferah ve huzurlu bir salonum olsun diyorsanız  canlı renkler değil daha yumuşak renkl olan pastel renkleri seçmeniz faydalı olacaktır

renkli ev dekorasyonu

Burası ise bir okuma odası. Bildiğin keyif yapma mekanı. Burada daha canlı bir dekorasyon tercih edilmiş. Hem de bu renkli dekorasyon en masrafsız şekilde oluşturulmuş. Kitaplar ve dekoratif yastıklar ile oda renklendirilmiş.
Hem çok kolay, hem çok masrafsız. Uygulanası;)

renkli ev dekorasyonu

Şimdi bir yemek odasındayız. Şu masa örtüsü ile sandalye modelinin renklerinde ki uyuma bir bak. Muhteşem. Yemek odası takımını oluşturan en detaylı mobilya masa ve sandalyedir. Masanın rengi çok önemli değil, çünkü örtü ile istediğin gibi dekore edebilirsin. Burada önemli olan sandalye ve sandalyenin döşeme kumaşındaki uyumdur.

renkli ev dekorasyonu renkli ev dekorasyonu

Bu baba ayak masaya bayıldım. Yemek odası takımında daha canlı renkler kullanılmış. Neon renkler.  Küçük vazolar ve çekmeceler ile masanın rengi arasında ki uyum muhteşem. Koltuklar da renkli dekoratif yastıklar kullanılabilirdi.

renkli ev dekorasyonu renkli ev dekorasyonu

Mutfakta renkli dekorasyonu elde etmek için yapacağın tek şey, yemek takımının ve mutfak raflarında kullanacağın mutfak eşyalarının uyumlu renklerde olması. Mutfak dolaplarını beyaz yada pastel tonlarında mavi yada pembe tercih edersen renkli mutfak eşyalarını daha öne çıkarmış olur ve renkli bir dekorasyon elde etmiş olursun.

renkli ev dekorasyonu

Burada yine dekoratif yastıklar, kitaplar ve halı ile elde edilmiş bir renkli ev dekorasyonu görüyorum. En kolay ve en masrafsız bir fikir daha. Hımm çiçekleri de unutmamak gerek.

renkli ev dekorasyonu renkli ev dekorasyonu renkli ev dekorasyonu

Yine renkli sandalyeler ile elde edilmiş bir renkli ev dekorasyonu. Daha canlı ve keskin renklerde ama zemin beyaz olunca gayet uyum içinde bir salon görünümü yakalanmış.

renkli ev dekorasyonu

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık