Samsung Galaxy S6 çıkış tarihi

Resim bulunamadı

Galaxy S6Samsung en önemli üretimlerinden olan Galaxy serisinin son telefonu S5 gerçekten çok beğenilmişti ve satışta iPHONE 5S’i geçmişti. Bir sonraki olacak olan S6 ile ilgili taze bilgiler gelmeye başladı bile. Galaxy S6 hakkında tüm özellikler ve bilgiler haberin devamında olacaktır.

Samsung’un bir sonraki amiral gemisi Galaxy S6, büyük ihtimalle 2015’in ilk çeyreğinde piyasada olacak. Galaxy S5’in çıkışının üstünden çok kısa bir süre geçmesine rağmen, tasarım ve özelliklerde sıçramalar vadeden ilk dedikodularla karşı karşıyayız. Galaxy S6’nın ilk “sinema telefonu” olma ihtimali var, çünkü Samsung’un mart ayında aldığı bir patentte 21:9 ekran oranından bahsediliyordu. Bunun yanında S6’nın ekranının kavisli olacağı, çözünürlüğün ise 2K seviyesine ulaşabileceği iddia ediliyor. 21:9 oranındaki bir ekranda ise bu, 2.560 x 1.440 piksel çözünürlüğe denk düşüyor. CHIP online’ın haberine göre, cihazın en yeni Samsung Exynos işlemci veya Snapdragon 810 ile geleceğine inanılıyor. Qualcomm, 64-bit mimariye sahip bir işlemci olan Snapdragon 810’un 2015’teki cihazlarda ortaya çıkmaya başlayacağını söylemişti

 

Kamera, işletim sistemi ve tasarım

Galaxy S5’in 16 megapiksellik kamerası, harika görüntüler üretebiliyor. Bu yüzden Samsung, kamerada küçük geliştirmeler yapabilir.

Samsung’un altıncı nesil amiral gemisi cebinde yeni bir madde, konsept ve tasarımla ortaya çıkması gerekiyor. Su geçirmez, metal tasarımlı bir S6’yla karşılaşmamız ihtimaller dahilinde. Şuan göründüğü kadarı ile bu cihaz hakkına henüz net ve kesin pek fazla bir bilgi ortada yok ancak her an bu cihazın tanıtımı kısa sürede bizlere yapılabilir.

Birkaç yıl süren elastik ekran alanında yapılan Ar-Ge çalışmalarının ardından geçtiğimiz sene Samsung OLED ekrana sahip dünyanın ilk eğimli telefonu olan Galaxy Round’u sunmuştu.Bu ekranlar o zamanlar uzay mekiğinde çıkmış gibi duruyor ve büküldükleri noktalarda asla görüntü piksel kayıplarına neden olmuyorlardı fakat telefon üreticinin tahmin ettiği satış rakamlarına ulaşmakta başarısız oldu. Güney Kore’den elen haberlere göre ise Samsung bükülebilir ekranların üretimi için bir fabrika kurmaya hazırlanıyor. 2015 yılı başında hazır olması beklenen bu fabrikada Galaxy S6 ve Note 5′in ekranlarının üretileceği bildirilirken bu ekranların bükülebilir olma ihtimalinin olduğu da söylenen dedikodular arasında.. Note 4′e yetişmesi zor olacağı için böyle bir teknolojiden faydalanılmayacak, ancak söylentilerde Note 4′ün de kavisli bir ekranla gelebileceği belirtiliyor.Samsung’un altıncı nesil telefonu’nun yeni bir madde, konsept ve tasarımla ortaya çıkması gerekiyor.Su geçirmez, metal tasarımlı bir S6′yla karşılaşmamız ihtimaller dahilinde.Bu konu üzerinde yoğunlaşan Samsung, yeni ekran teknolojisini olabilecek en az maliyetle üretmek için çalışmalara başlamış.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. mutlulugum olmadı diyor ki:

    Parasal oalrak ne kadar olur acaba

Yorum Yaz


Yukarı Çık