Sarkık göğüsleri toparlamanın yolları

Sarkık göğüsleri toparlamanın yolları

Yaş ilerledikçe kadınların en büyük problemlerinden birisi haline gelen sarkık göğüsleri evde kendinizin hazırladığı kürlerle çözüm yolu bulabilirsiniz… İşte sarkmış göğüsleri toparlamaya yardımcı olacak kürler

Kiminin yaşla kiminin doğumdan sonra göğüs sarkması en çok yaşadığı problemlerden biridir. Her ne kadar kadınlar aynı karşısına geçip bu durumu fazlasıyla kafalarına takmasına rağmen aslında çözüm yolu tahmin edilenden daha da kolay olabilir.

İşte pahalı kozmetik ürünlerine para vermeden evde kendinizin uygulayabileceğiniz birden fazla doğal kür tarifleri…

SARKIK GÖĞÜSLERİ TOPARLAMANIN YOLU: ALOE VERA
Aloe Vera’yı jel halinde göğüslerinize sürün ve 10 dakika boyunca dairesel çizgilerle nazikçe masaj yapın. Masaj yapma işlemini bitirdikten sonra 10 dakika daha bekleyin. Daha sonra ılık suyla yıkayıp durulayabilirsiniz. Etkili sonuçlarını gözlemlemek için bu işlemi haftada 4-5 kere tekrar edebilirsiniz.

aloevera

1 yemek kaşığı Aloe Vera jeli, 1 çay kaşığı mayonez ve 1 çay kaşığı bal ile karıştırın. Oluşturduğunuz maskeyi göğüslerinize sürün ve 15 dakika oturmasını bekleyin. Önce ılık sonra soğuk suyla durulayın. Bu işlemi haftada 1 kere uygulayarak sarkan göğüslerinizi tekrar eski dik haline getirebilirsiniz.

SARKIK GÖĞÜSLERİ TOPARLAMANIN YOLU: SALATALIK VE YUMURTA SARISI
Göğüsleri kaldırmakta oldukça etkili tariflerden birisi de salatalık ve yumurta sarısı ile yapılan doğal tariftir. Salatalıkta doğal cilt rengi açıcı özellikler bulunur, yumurta sarısında ise göğüslerinizin sarmasını tedavi edecek protein ve vitaminler bulunur.

SARKIK GÖĞÜSLERİ TOPARLAMANIN YOLU: PATATES SUYU MASKESİ
2 tane orta büyüklükte patatesi blenderdan geçirelim. Elde edeceğimiz bu patatesin suyunu sıkarak çıkaralım. Her gece uyumadan önce elde ettiğimiz bu patates suyunu göğüslerimize hafifçe masaj yaparak yedirelim.

patates suyu

Yapmış olduğunuz bu uygulamayı düzenli bir şekilde her gece devam ettirirseniz göğüslerinizin dikleştiğini ve sıkılaştığını fark edeceksiniz. Göğüs bölgesine sürülen patates suyu bu bölgedeki derinin sıkılaşmasını ve toparlanmasını sağlar.

SARKIK GÖĞÜSLERİ TOPARLAMANIN YOLU: ÇEMEN OTU
Aktarlarda bulabileceğiniz çemen otu tozundan 1/4 bardak ile kalın bir kıvam elde edene kadar su ekleyerek karıştırın. Bu karışımı göğüslerinize masaj yaparak sürün ve 5-10 dakika bekleyin. Ilık suyla durulayın. Bu tarifi haftada bir veya iki kere deneyebilirsiniz.

SARKIK GÖĞÜSLERİ TOPARLAMANIN YOLU: ZEYTİNYAĞI
Zeytinyağı da içerdiği antioksidan etkisi ile serbest radikallerin hasarını terse çevirebilir ve göğüslerin sarkmasını engeller.

Avuç içlerinize biraz zeytin yağı alarak avuç içlerinizi birbirine sürterek ısıyı arttırın. Avuç içlerinizi göğüslerinizde aşağıdan yukarı doğru hareket ettirerek masaj yapın. Hücre yenilenmesi için 15 dakika boyunca bastırmadan masaj yapmaya devam edin.
zeytinyagi

Haftada 4 veya 5 kere bu işlemi uygulayarak göğüs sarmasının önüne geçin. Zeytin yağı dışında, badem yağı, argan yağı, avokado yağı ve jojoba yağı kullanarak masaj yapabilirsiniz.

SARKIK GÖĞÜSLERİ TOPARLAMANIN YOLU: BUZ MASAJI
Buz masajı göğüslerinizin eski sıkılığını kazanıp tekrar yukarı kalkmasında etkili bir doğal tedavidir. Soğuk hava kompresi dokuların kasılmasını sağlar ve kasılan dokular göğüslerinizin yukarı kalkmasını sağlar.

2 adet buz küpü alın ve buz küpleri ile göğüs çevrelerine dairesel şekilde masaj yapın. Her göğüs için 1 dakika masaj yeterlidir. Yumuşak bir havluyla kurulayın ve hemen uygun bir sutyen giyin. Arkanıza yaslanır pozisyonda 30 dakika bekleyin. Özellikle yazın gün içerisinde bir iki kere bu işlemi uygulayabilirsiniz.

 

 

SARKIK GÖĞÜSLERİ TOPARLAMANIN YOLU: NAR
Biraz narı ezin ve buna ılık hardal yağı ekleyerek bir karışım elde edin. Bu karışımla yatmaya gitmeden önce 5-10 dakika göğüslerinize masaj yaparak göğüslerinizin dikleşmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca nar tohumu yağı ile günde 2-3 kere göğüslerinize 5’er dakika masaj yapabilirsiniz.

nar

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık