Sarkık Kollardan Kurtulun

Resim bulunamadı

Sarkık kolGöbek ve kalçalardan sonra en çok şikayetlerden biriside Sarkık kollardır.Sarkık kol olmasının en büyük sebeblerinden biri hastalık,doğum, ilaç kullanımı veya ileri yaş gibi faktörlerden meydana gelmektedir.Kilo alımlarımız kontrolsuz bir şekildede sarkık kol ile sık karşılaşılan nedenlerden biridir.Peki bu sarkık kolardan kurtulmanın yolu yokmu derseniz evde uygulayabileceğiniz çok basit bir kaç hareketle kollarınızı sıklaştırabilirsiniz.

Sizlere bir kaç egzersiz hareketi

Yere Yüz Üstü Uzanma

Tıpkı şınav çeker gibi yere paralel duracak şekilde ellerinizden kuvvet alarak gövdenizin üst kısmını yere doğru itin ve çekin. Karın kaslarınızı sıkarak dirseklerinizi geride tutmaya özen gösterin ve bu hareketi 30 saniyelik tekrarlarla her gün mutlaka 10 kez yapmayı deneyin.

Sandalyeye Oturur Gibi

Evinizdeki bir sandalyeden destek alarak sandalyenin uç kısımlarına tutunarak poponuz sandalyeye değmeyecek şekilde, ağırlığınızı ellerinizle destekleyin. Sol bacağınızı düz uzatın, diğer bacağınızı yere 90 derecelik açıyla bükün. Bu egzersizi yaparken dirseklerinizi geriye doğru bükmeye özen gösterin ve yavaşça kalçanızı yere doğru indirin. Tekrar yukarı çıkmak için kollarınızı düzleştirin, ayaklarınızdan yardım almayın.

Kolları Esnetme

Sol ve sağ kollarınızı ayrı ayrı kullanacağınız bu egzersizde ilk olarak sol kolunuzu başınızın üstüne kaldırın ve başınızın üzerinden sağ omzunuza doğru bükün ve sol dirseğinizi sağ elinizle tutun, esnemek için yavaşça dirseğinizi sağ omzunuza doğru çekin. Bu hareketi 20 saniyelik tekrarla 10 kez yapmaya çalışın.

Uçak Duruşu

Yere yüz üstü pozisyonda uzanarak kollarınızı yanlara doğru açın tıpkı uçağın kanatları gibi yerden yukarı doğru kaldırın. Bu hareketi yaparken aynı anda bacaklarınızı da kaldırın. Daha sonra kollarınızı öne doğru uzatarak bu egzersizi 15 kez tekrarlayın.

Sarkık Kollardan Kurtulun Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Hankuk diyor ki:

    Faydalı bililer deneyeceğim en kısa zamanda

Yorum Yaz


Yukarı Çık