Sebepsiz gülme beyin tümörü belirtisi mi

Sebepsiz gülme beyin tümörü belirtisi mi

Beyin tümör belirtileri arasında kusma, bulantı, şiddetli baş ağrısı gibi belirtiler ile teşhis edilebilen hastalık için diğer bir önemli unsur sebepsiz yere gülmek.

Sebepsiz yere gülmek Beyin tümör belirtileri arasında

Tümör denilen hastalık, vücut anatomisinde bulunmaması gereken yerde meydana gelen doku veya dokunun kontrol şekilde büyümesidir. Beyin tümörleri, beyin içinde bulunan hücrelerden oluşabildiği gibi beyine başka bölgelerden sıçrayabilmekte. Son dönemlerde yapılan araştırmalarda, beyin içinde kendi hücrelerinden oluşan tümörler genellikle iyi huylu tümör (benign) yada kötü huylu (malign) olabilmekte. Beyin tümörü her yaşta görülebilen bir hastalıktır. 100 binde 5 olan oran erkeklerde olma olasılığı fazladır.

Kendi kendine kahkaha atıyorsanız.

Her zaman baş ağrısı ile ortaya çıkacak diye bir kural yok. Bazen az bilinen belirtilerle kendini gösterebilmekte. Bunların içinde beklenmeyen en ilginç belirti ise sebepsiz yere gülme ataklarıdır. Hasta olan kişi dışarıdan her hangi bir tepki olmadan gereksiz yere durup dururken kahkaha atıyorsa şüphelenmeniz gerekir. Diğer Beyin tümör belirtileri halüsinasyonlar, depresyon, çift görmeler, vücudun bir bölgesinde uyuşma veya karıncalanma, güçte kayıp, ayak bileğinde altında güç kayıpları gibi belirtilerdir. Hafiften baş dönmeler ve yürürken sendeleme tümörün habercisi olabilir.

Sebepsiz gülme beyin tümörü belirtisi mi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık