Seks Hayatınızla ilgili Öğrenmek istedikleriniz

3 yıl önce
Seks Hayatınızla ilgili Öğrenmek istedikleriniz

Rakamlar Hayatımızın hemen hemen her alanında bulunmakta. Belirli konularda normlar belirleyerek bu normları sayılarla hesaplıyor ve daha sonra kendi hayatımızın ne kadar sağlıklı ve normal olduğunu öğrenmek için bu sayılara bakıyoruz.

Seks hayatı en fazla merak ettiğimiz konuların başında yer alıyor. Cinsel isteklerimizin normal olup olmadığını, herkesten çok ya da az seks yapıp yapmadığımızı öğrenmek istiyoruz.

Neyse ki seks konusunda yapılan araştırmalar bize yardımcı oluyor kendimizin normal olup olmadığını ya da haftada 2 defa seks yapmamızın az olup olmadığını öğrenebiliyoruz.

Sizler için seks istatistiklerini araştırdık! İşte çiftlerin seksle imtihanı!

Ne sıklıkta orgazm oluyorsunuz?

Bazılarımız orgazmın “o”sunu bile tatmadığı halde insanların bunu ne sıklıkta deneyimlediklerini ve kendilerinin neden bu muhteşem duyguyu yaşayamadıklarını merak ediyor.

Kadınlar her cinsel birlikteliklerinde orgazm yaşamasalar bile yakın bir tarihte orgazm olanların sayısı %64. Bu konuda erkeklerin düşüncesi ise kadınların daha fazla orgazm olduğu yönünde. Erkekler partnerlerinin %85’inin orgazm olduğunu düşünüyor.
Seks süresi
Seks süresi ne kadar olmalı?

Eğer tüm bir pazar gününü yatakta geçirmek istiyorsanız ön sevişmeye konsantre olsanız iyi edersiniz.

Araştırmacılar farklı cinsel yöntemlerin süresini ölçüyor ve gerçek cinsel birleşmenin tüm deneyimlerin 3’te 1’i kadar sürdüğü ortaya çıkıyor.

Bu araştırmaya göre belirlenen seks süreleri ön sevişme ve temel seks hareketleri için çifler yalnızca 16 dakika ayırırken, bu süre vajinal sekste 8,5 dakika olarak belirtiliyor.

Çiftlerin neden seks hayatlarından yakındıklarını anlamamız pek zor değil. Çünkü çifler yalnızca 29 dakikalarını sekse ayırıyor. Bu da ateşli bir gece için pek yeterli değil!
Seks hayatını canlandırmak
seks hayatı

Seks hayatınızı canlandırmak için ne yapıyorsunuz?

Araştırmaya katılanlara göre, yatak odasına canlılık getirmek için her şeyden bir karışım hazırlamak en iyi yöntem olsa da ortaya çıkan sonuçlar spontane yani önceden planlanmadan yapılan seksin en yaygın yöntem olduğunu ortaya çıkarıyor.

Bu araştırmaya göre çiçtlerin %48’i spontane yapılan seksin çok etkili olduğunu belirtiyor.

Kayganlaştırıcı kullanımı da seks hayatına canlılık getiren diğer bir yöntem. Çiftlerin %40’ı kayganlaştırıcılar sayesinde seks hayatlarının canlandığını söylüyor.
Seks yaptığınız en değişik mekan?

Araştırmacılar çiftlerin evleri dışında hangi mekanlarda seks yaptıklarını soruyor ve gelen cevaplar %32’lik bir kısmın açık alanda seks yaptığını ortaya çıkarıyor.

Çiftlerin evleri dışında seks yaptığı diğer mekanların başında kumsal geliyor. 3. sırada bir arkadaşlarının evi yer alırken evli çifler anne-babalarının evlerinde seks yaptıklarını belirtiyor.
seks erotik
Teknolojik erotizm

Teknolojinin hayatımızda her alanda daha fazla yer aldığını hepimiz biliyoruz. Etkili flört yöntemleri artık kısa mesajlar, resimler ve e-mailleri de içeriyor.

Çiftlerin birbirlerini tahrik etmek için erotik mesajlar göndermeleri artık neredeyse sıradan bir yöntem.

Yapılan araştırmalar araştırmaya katılanların %23’ünün partnerlerine seks mesajları gönderdiğini , %16’sının da erotik fotoğraf ve video gönderdiğini ortaya çıkarıyor.

Araştırmaya katılanların %22’si ise telefonda seks yaptığını açıklıyor.

Korunma oranı

Cinsel hastalıklardan korunmamızı sağlayan en etkili yöntem hiç şüphesiz prezervatif ve erkekler bundan sürekli şikayet ediyor. Kadınlar için üretilen vajinel prezervatifler bulunuyor olsa da henüz onları kullanmaya alışamadığımız bir gerçek.

Kadınlar gençlik dönemlerinde cinsel ilişkilerde korunmaya daha ciddi bir şekilde yaklaşırken yaşları ilerledikçe, seks sırasında erkeklerden prezervatif kullanmalarını daha az talep ediyorlar.

25-34 Yaş aralığındaki kadınların partnerlerinden prezervatif kullanmalarını talep etme oranları %34. Bu rakam 35-44 yaşları arasındaki kadınlarda ise %18’e düşüyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. hasan diyor ki:

    Bazı bilgiler entrasan ve doğru evet bir gece için sadece 29 dakika ayırıyoruz demek ki tam zamanlı kullansak vakti daha mutlu olacağız :)

Yorum Yaz


Yukarı Çık