Şimdiye Kadar üretilmiş en iyi Skoda

3 yıl önce
Şimdiye Kadar üretilmiş en iyi Skoda

Skoda Cenevre otomobil fuarında tanıtımını yaptığı bugüne kadar üretilmiş Skoda modellerinin içinde en iyisi olacak olan Superb Modeli ile farklı bir döneme işaret etmekte.

Skoda’nın amiral gemisi SUPERB tamamen yenilendi. Üst sınıfta yine standartları belirleyecek niteliklerle donatılan yeni nesil Skoda Superb, Ağustos ayından itibaren Türkiye’de de satışa sunulacak.
Her detayı ile yeniden tasarlanıp geliştirilen Superb, gerek kullanılan tasarım dili, gerekse de iç mekanının boyutları, yeni donanım seçenekleri, teknolojik yenilikleri ve motor seçenekleriyle sınıfında daha üst basamaklarındaki yerini sağlamlaştırıyor.
İsteğe bağlı donanımlarda çeşitlilik söz konusu… Bunlar arasında üç boyutlu navigasyon seçeneği sunan, internet erişimine açık, Mirror-Link ve Smart Gate fonksiyonları olan 8 inçlik yeni nesil Colombus Multimedya ve Navigasyon Sistemi, iPad bağlantısı ve tutucusu, 3 boyutlu ses teknolojisine sahip 12 hoparlörlü Canton müzik sistemi alternatifi de bulunuyor.
Yeni skoda
Ayrıca yeni nesil Superb’de üç bölgeli klima, elektronik bagaj mekanizması ve dokunmadan açmayı sağlayan “sanal pedal” fonksiyonu, Dinamik Şasi Kontrol Sistemi gibi farklı unsurları da bulmak da mümkün. İlk iki neslinde arka koltuktakilere sınıf ortalamasının da üzerinde geniş bir mekan sunan Superb, bu geleneği üçüncü neslinde de bozmadı. Sınıfına bu anlamda da yeni standartlar getirecek olan Superb’de, daha lüks donanımlar yer alıyor.
Ölçeklenebilir mimarisi sayesinde tasarımcılar için mükemmel oranlar sunan MQB-B platformu, bu özelliği sayesinde Yeni Superb’in devrimsel gelişimine ve ayırt edici görünümüne olanak sağladı. Güçlü bir karakteri yansıtacak keskin yüzeyler, sofistike, modern, şık ve dinamik çizgileri üzerinde barındırırken, özel detaylarıyla da çarpıcı bir etki yaratıyor.
Yeni Superb, 4861 mm (+28 mm) uzunluğa, 2841 mm (+80 mm) dingil mesafesine sahip. Aracın yüksekliği ise, eskisine göre 6 mm’lik artışla 1864 mm’ye çıkarıldı. Bununla birlikte yeni Superb, 1864 mm (+47 mm) ile sınıfının “en geniş” otomobili. İlk iki neslinde arka koltuktakilere sınıf ortalamasının da üzerinde geniş bir mekan sunan Superb, geleneği üçüncü neslinde de bozmadı. 980 mm baş mesafesi ve 157 mm diz mesafesine sahip Superb, arka koltukta yolculuk yapacak kişiler için segmentin en geniş alanlarını sunmaya devam ederken, sedan versiyonda bagaj hacmi stepne bölümü dahil 625 litre, Combi versiyonda ise 660 litreye ulaşarak bu alanda da liderliğini pekiştiriyor.
skoda
Aracın iç mekanı da, D segmentinde rekabeti bir adım daha ileriye götürecek unsurlarla şekillendirildi. Daha lüks detaylar ve fonksiyonelliğin birleştirildiği iç tasarımda, elektonik park freninde bulunduğu orta kumanda paneli, ambiyans aydınlatmaları ve ısıtma direksiyon fonksiyonuyla da sunulacak.
Yeni nesil Superb, ilk etapta 5 farklı güçte benzinli ve üç dizel motor seçeneğine sahip olacak. Benzinli motor seçenekleri 1.4 lt TSI (125 ve 150 HP), 1.8 TSI (180 HP) ve 2.0 lt TSI (220 ve 280 HP) olarak sıralanıyor. Dizel motorlar ise 1.6 lt (120 HP), 2.0 lt (150 ve 190 HP) seçeneklerden oluşuyor. 125 HP’lik 1.4 lt TSI motor dışındakilerin neredeyse tamamında, DSG otomatik vites seçeneği de bulunuyor. Yeni nesil Superb, Ağustos ayından itibaren Türkiye’de de satışa sunulacak.

Şimdiye Kadar üretilmiş en iyi Skoda Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. hakangdk87 diyor ki:

    Bivtest sürüşü iyi olurdu aslinda 😀

  2. okuruz_01 diyor ki:

    bu klasik araba merakından toplum olarak vazgecmek lazım varsa yoksa toyota,opel, reno,ford başka güzel arabalarda var lakin insanlar almaya kullanmaya korkuyor toplum başlıyor satamazsın elinde kalır demeye :)

Yorum Yaz


Yukarı Çık