Sirke ile zayıflamak mümkünmü?

Sirke ile zayıflamak mümkünmü?

Yavaş yavaş havalar ısınıyor artık. Bu günlerde bayanları bir telaş alır, Bu baharın arkasından yaz gelecek. Kışın oluşan yağlardan kurtulmanın yollarını aramaya başlayacaklar. Zayıflamak için şok diyetlere başvuracaklar, diğer takviye ürünleri kullananların yanında sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenler olacak. Biz sizlere sirkeden bahsetmek istiyoruz. Sirke kişiyi zayıflatırmı zayıflatmaz mı bu konu herkez tarafından merak edilmekte.

Üzüm sirkesi ve elma sirkesi obez kişilerde yapılan araştırmalarda doğru kullanıldığında kilo kayıpları sağlandığı gözlenmekte. Elma sirkesinin yanında üzüm ve balzemik sirkeleride faydalı olduğunu benimsendi. Özellikle Üzüm sirkesi obez kişiler tarafından baş tacı edildi ve elma sirkesi gibi ciddi oranlarda kilo vermede yardımcı olduğu tespit edildi.

Sirke kilo vermeye yardımcı olur mu?

Balzemik sirkesi çok değişik bir tadı zeytinyağına benzemesinden dolayı, salatalara yağ dökmeden salatalarda kullanmayı tercih ettiler. Salataya ekstra bir yağ dökmediğinizden otomatik olarak yağ alma düzeyini düşecek balzamik sirke ilede kandaki yağ oranını ciddi oranda düşürdüğünden kilo kaybı yaşayarak zayıflamaya başlayacaksınız.

Sirke Kullanırken dikkat etmeniz gerekenler

Sirke kimyasal adıyla asetik asit olarak geçmekte ve sayısız faydası bulunmakta. Zayıflamaya oldukça etki ettiği bir gerçek ancak çok dikkatli bir şekilde kullanılması gerekiyor. Sirke göz ve iltihaplanmalara, kansızlığa iyi gelmektedir, hatta içindeki antibakteriyel temizleyici olduğundan yeşillikleri bunlarla temizlemede kişide ateş yükseldiğinde sirkeli su ile baş çevresini sardığımız çok olmuştur.

Bu olaya zayıflama yönünden bakarsak birden fazla sirke çeşidi olsa da en çok elma sirkesini tüketiriz. Son yıllarda elma sirkesi kandaki LDL, trigliserit oranlarını düşürdüğü saptanmış. Dediğimiz gibi sirkeyi kullanacak kişiler eğer mide ve bağırsak sorunu yaşıyorsa kullanılmaması gerekmektedir. Sirkeyi direk bardaktan içmek yerine salata yada yemeklerde tüketmek en doğru karardır. Hm bu sayede kişide tiksinme olmaz hem de sirkenin doygunluğuna ulaşırsınız.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. bakimli diyor ki:

  Sirkeyi ben zayıflamak için değil de genelde temizlik için kullanıyorum ama zayıflamada da etkili olduğunu biliyorum. Hem de çok etkili. Bir kaç arkadaşım denedi ve sonuç harika.

 2. ositeler diyor ki:

  Bizde de genelde cam kavanoz, sürahi, bardak temizliğinde kullanılıyor. Ama daha öncelerde elma sirkesinin zayıflattığını duymuştum. Fakat uzun süre kullanıldığında mide delinmesine kadar varan sonuçlara sebep olabiliyormuş. Böyle şeyleri iyice araştırmadan kullanmamalısınız.

 3. deniz yılmaz diyor ki:

  Evet, sirkenin yağ kırma özelliği var. Bunu biliyorum ve sirke evime hiç eksik olmaz, hemen hemen her gün tüketirim ve faydasını da görüyorum. @bakimli , temizlikte sirke kullananlardan biri de benim :)) Çok iyi oluyor, camdaki su lekelerinde de çok etkili :)))

 4. sewim diyor ki:

  O mümkün mü bu mümkün mü. Bu kadar arayış içinde olacağımıza boğazımı tutsak daha iyi

Yorum Yaz


Yukarı Çık