Sivilce ve siyah noktalarınıza Cilt maskesi

Sivilce ve siyah noktalarınıza Cilt maskesi

Doğal Malzemelerden cilt maskesi yaparak hem sivilce hem siyah noktalardan kurtulmak istiyorsanız vereceğimiz bu kür sayesinde kurtulmak mümkün.

Cildinizi daha güzel görünmesi için kayısı ve elma kürü: Bu uygulayacağınız cilt maskesi ile yüzünüzde değişikliği fark edeceksiniz. Siyah noktalardan ve Sivilcelerden kurtulmak ve taptaze pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız.

Kayısı ve elma kürü için Gerekli Malzemeler:
1 Tane kırmız ve taze sulu sert Tatlı elma
4 tane sert taze kayısı
Yarım çay bardağı kadar su

Yapılışı: 4 tane sert taze kayısının kabuklarını 1,5cm kalınlığında soyuyoruz. Burada önemli olan kısmı çekirdeğinin etrafında bulunan yumuşak dokulu plazenta kullanmaktır.

Daha sonra çok ince şekilde soyduğumuz kırmızı elmayı ve kayısıları, küçük bir kabın içinde çok az su ilave ediyoruz ve hafif ateşte 5 dakika kadar lapa haline getiriyoruz. 5 dakika sonunda karışımın içine az az su ilave edip kıvamını koruyoruz.

Kaşık yada çatal ile iyice eziyoruz. Bu hazırlamış olduğumuz cilt maskesi karışımı Ilıyınca iki parmak ile burnumuza, alnımıza ve yüzümüze çok hafif olacak bir şekilde yedirerek sürüyoruz. Bu uygulamayı En az 20, en fazla 30 dakika yüzümüzde bekletiyoruz.

İşlem bittikten sonra sadece su ile yıkayıp havlu ile kurulayalım.

Bu cilt maskesi kürünü uyguladıktan ilk 10 dakika gözle görülür olumlu bir değişimi fark edeceksiniz.

DİKKAT: Bu kürü uygularken haftada sadece 1 kez uygulayın. En fazla Bir ayda üç kereden fazla uygulamayın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık